Černý s Vondruškou hattrickem sestřelili ve vypjatém utkání Wizards.

Druhé kolo nám Národní ligy – západ nám nabídlo velmi zajímavé utkání. V prádné Kunratické hale nás čekal souboj s pražskými Wizards, kteří umí, jak víme z minulé sezóny, velmi potrápit. Pojďme se podívat, jak tento zápas vypadal.

Hned po úvodním buly se nastavilo vysoké tempo hry. První vážnější příležitost mají domácí, ale nakonec akce končí v rohu. Na druhé straně musel chvíli poté čarovat Vávra. Druhé střídání a hned si zahrajeme přesilovou hru. V té sice míme pár příležitostí, ale domácí obrana si s nimi zatím vždy poradí. V čase 13:10 mají Wizards možnost proměnit trestné střílení, Galajda ale předvádí skvělý zákrok. O tři minuty později ztrácí Drastich na půlce míček, ale vzápětí ho znovu vybojovává, řítí se sám na branku a střelou nad nohu nedává gólmanovi šanci. První třetina končí za stavu 1:0 pro nás. Hodně mají ale s výsledkem co do činění oba brankáři.

Druhá část nám už přinese poněkud peprnější požitek ze zápasu. Během prvních čtyř minut si vypracováváme nespočet nebezpečných šancí, ale obrana, nebo Vávra nepřipouštějí další gól. Jednu z takových šancí má například Regner, který strefí skvěle míčer ze vzduchu a v letu! Jeho pokus je ale zlikvidován domácím gólmanem a navíc se mu Regner už nestíhá v letu vyhnout a dochází k nehezké srážce. Domácí si na první střelu na bránu musí počkat až do 5. minuty. Dvacátá sedmá minuta a my si zahrajeme druhou přesilovou hru. Tu zahráváme o něco lépe, než tu předchozí a Černý zvyšuje na 2:0. Neradujeme se ale dlouho, protože Wizards bleskově odpovídají tečovanou střelou z půlky. To jakoby vlilo novou krev do žil domácím a najednou je to 2:2. A najednou přichází zlomový moment. V tuto chvíli jako by se s přesilovkama roztrhl pytel. Nejprve si zahrajeme oslabení 5 na 3 (to už jsme dlouho neviděli. To naprosto skvěle odbráníme. Na hřišti necháváme vše. Do toho všeho předvádí Galajda neskutečný výkon a trápí soupeřovu ofenzívu. Teď jsme na řadě my a početní výhodu zužitkovává J. Vondruška střelou do odkryté části branky. Druhou třetinu ale zakončíme hrou v oslabení my.

Početní nevýhodu opět zvládáme a následuje pětiminutovka, ve které se hra přelévá ze strany na stranu. Žádný z týmů ale nemůže proniknout skrz soupeřovu obranu. 47. minuta a podruhé v utkání raritka – zahrajeme si přesilovku 5 na 3. Nejprve se prosadí J. Vondruška a poté nekompromisně zavěsí i Černý. Stav je v tuto chvíli 5:2 a aby toho nebylo málo, tak Vondrk přidává o pár minut další branku a kompletuje tak hattrick. V čase 51:18 se osamocený Krob dostává k odraženému balónku a bekhendem nedává Galajdovi šanci. Poté je vyloučen Matoulek za sekání a domácí se brankou Lazárka velmi přibližují srovnání. Závěrečný tlak je velmi náročný, ale skvělou práci odvádí jak hráči svými bloky, tak i náš gólman. Zlomový moment přichází ve chvíli, kdy Galajda chytá střelu, vyhazuje přesnou přihrávku na Vondrušku, ten z první posílá na Černého a ten ze vzduchu upravuje skóre na výsledkové tabuli na konečných 7:4 pro nás. Celá akce netrvala ani 4 vteřiny! Na konci si ještě opět zahrajeme přesilovku, ale to už je pouze taková formalitka. Utkání končí.

Velmi těžký zápas s kvalitním soupeřem jsme zvládli. Pomohla nám k tomu především produktivita našich přesilových her a skvěle odmakaný týmový výkon. I bez diváků mělo toto utání grády a těšíme se na odvetu. Další utkání (pokud se nic nezmění) sehrajeme 4. 10. u nás na Třebešíně proti SK BIVOJ LITVÍNOV. U nás v hale nedošlo k zákazu diváků na zápase, takže nás určitě doražte podpořit!