SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsO vítězi Národní ligy se rozhodne v sobotu!

O vítězi Národní ligy se rozhodne v sobotu!

Předčasné ukončení ligy kvůli pandemii se dočká svého vyvrcholení. Nebude se však jednat o oficiální výsledky, nýbrž o turnaj Final four 2020. Turnaj, na který dostal náš tým pozvánku se odehraje v sobotu 6. 6. 2020 v pražských Střešovicích. Pojďme si přiblížit, o co se jedná.

Liga se sice nedočkala svého právoplatného vítěze a postupujícího do 1. ligy, ale diváci nemusí ztrácet naději. Traverza Mukařov uspořádá turnaj, kterého se účastní 3 ze 4 top týmů Národní ligy – západ a těmi jsou právě Mukařov, Panthers Praha a FC Bučis team. Turnaje se měla účastnit také Orka Čelákovice, ta se nakonec ale neúčastní, a tak dostal divokou kartu vítěz divize Prague Tigers, se kterými jsme se už několikrát střetli v minulé sezóně v nižší soutěži.

Právě s vítězem divize odstartujeme Final Four v semifinále od 9:45. Druhou dvojici tvoří Traverza Mukařov a Panthers Praha, kteří si to v boji o finále rozdají od 11:05. Hrát se bude na jeden vítězný zápas a o vítězi se rozhodne ve finále od 13:55. Souboj o třetí místo je naplánován na 12:35. Pojďme si nyní představit všechny čtyři účastníky.

Traverza Mukařov

Umístění v ZČ: 2. místo, V: 11, VP: 5, PP: 3, P: 3, B: 46, BV: 141, BO: 106, BR: 35, vzájemná bilance z pohledu Bučisu: 6:8, 7:5

Za poslední tři sezony si borci z Traverzy Mukařov sáhli hned na dvě trofeje z NFL a odmítli dva postupy do první ligy. Právě oni stáli za myšlenkou 2020 Final Four. Podaří se jim ovládnout i tento fantasticky obsazený turnaj, nebo se potvrdí stará známá pravda, že „turnaj není liga“ a bude se radovat někdo ze soupeřů?

Panthers Praha

Umístění v ZČ: 3. místo, V: 14, VP: 0, PP: 3, P: 5, B: 45, BV: 174, BO: 119, BR: 55, vzájemná bilance z pohledu Bučisu: 7:5, 12:6

Totální ofenzíva! Panthers Praha měli v uplynulé sezóně suverénně nejvíc vstřelených branek v západní NFL, což stačilo v součtu na třetí příčku. Trenér Láďa Hrma, který je u šelem první sezónu, tak mohl být před play-off spokojen. Během 2020 Final Four se s dresem svého klubu bude loučit legenda týmu Jakub Rybka. Bude to loučení vítězné, nebo na něj bude chtít raději zapomenout, co myslíte?

Prague Tigers

Umístění v ZČ: 1. místo, V: 18, VP: 0, PP: 0, P: 4, B: 54, BV: 182, BO: 120, BR: 62, vzájemná bilance z pohledu Bučisu: letos se neodehrálo žádné utkání

Právo účasti ve Final Four si vybojovaly první čtyři týmy NFL západ, nicméně podobně jako třeba v tenisovém Turnaji mistrů, občas musí naskočit náhradník. Svou šanci tak dostal vítěz jedné z divizí Prague Tigers, kteří o účast mezi elitou třetí nejvyšší soutěže hodně stáli. Jak podle vás dopadne konfrontace dvou soutěží?

FC Bučis team

Umístění v ZČ: 4. místo, V: 12, VP: 1, PP: 3, P: 6, B: 54, BV: 161, BO: 137, BR: 27

FC Bučis team se v letošní sezoně coby nováček NFL možná trochu překvapivě celou dobu pohyboval na předních příčkách. Nakonec z toho bylo 4. místo a slušně našlápnuto do semifinále soutěže. Trenérem Bučisu je Jan Zahalka, který zná střešovickou arenu možná nejlépe ze všech účastníků Final Four. S Tatranem tam vyhrával tituly coby hráč i jako trenér. Povede se mu na známém místě dovést k trofeji i Bučis?

Určitě se máme na co těšit. Turnaj je nabitý třema skvělými týmy z NL a Prague Tigers jako vítěz divize bude chtít určitě předvést, co v nich je a že si místo ve vyšší soutěži právem zaslouží.

účastníci Final four 2020

Článek: Tomáš Mudra

Napsat komentář