SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMuži slaví neoficiální titul mistra ligy. V silně obsazeném turnaji berou zlato.

Muži slaví neoficiální titul mistra ligy. V silně obsazeném turnaji berou zlato.

V sobotu se v pražských Střešovicích konal turnaj, na kterém se mělo rozhodnout o neoficiálním vítězi Národní ligy západ. Turnaje se sice neúčastnil oficiální vítěz základní části Orka Čelákovice, ale Mukařov, který se umístil na druhém místě a Panthers Praha, kteří obsadili třetí příčku, byli rovnocennými soupeři. Čtvrtým účastníkem Final Four 2020 se stali Prague Tigers, kteří ve velmi omlazené sestavě dokázali suverénně ovládnout Divizi a stali se tak velmi ambicióním článkem „finálové čtyřky“.

Los byl rozhodnut už dopředu a nás v semifinále čekal právě poslední jmenovaný tým. Na začátku utkání byla u obou týmů znát dlouhá pauza vyvolaná ukončením sezóny a tak fanoušci viděli spíše dva rozehrávající se celky s velkým množstvím nepřesností. Nicméně se hra postupně dostávala do tempa a nakonec jsme mohli přihlížet i docela pěknému florbalu, který bychom viděli i po pár kolech v sezóně. Až do začátku třetí třetiny jsme byli lepším týmem my a velmi nám pomohla i vysoká produktivita, nasázeli jsme 5 branek a soupeř musel dotahovat. Bylo ale vidět, že jakmile Tygři dostali přičuchnout, neradno si s nimi zahrávat. Utkání nakonec skončilo 6:4 pro nás, ale neodcházeli jsme s úplně čistým svědomím. Náskok z druhé třetiny jsme ale zvládli udržet a nakonec jsme se mohli těšit na finálko.

Ve finále na nás nakonec „vyzbyl“ pořádající tým Traverza Mukařov. Tomuto utkání o zlato předcházel ještě zápas o třetí místo, ve kterém až překvapivě zvítězili Prague Tigers 4:3 nad Panthers Praha, kteří hráli také ve velmi omlazené sestavě. Bylo vidět, že už jsme se my i Traverza předchozím zápasem trochu rozehráli. Už jsme přihlíželi celkem kvalitnímu matchi a některé kombinace byly famózní. Samozřejmě nechybělo ani pár ostřejších osobních soubojů, které ke střetnutí těchto dvou celků prostě patří. Každopádně ač bylo na obou stranách šancí požehnaně, buď chyběla na konci trocha přesnosti a nebo se vyznamenali brankáři. Defenzivní i ofenzivní část jsme zvládli lépe my a po těsném vítězství 2:1 se můžeme radovat z neoficiálního titulu mistra Národní ligy západ.

Děkujeme Traverze, že nám umožnila si v této nelehké době aspoň trošku zahrát a postarala se o toto příjemné zpestření závěru sezóny. Děkujeme také oběma dalším celkům za účast a snad se brzy opět potkáme na hřišti!

Článek: Tomáš Mudra

Napsat komentář