SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsHodnocení sezóny juniorů a dorostu očima trenérů.

Hodnocení sezóny juniorů a dorostu očima trenérů.

Hodnocení Tomáše Matoulka.

Junioři + Dorostenci

Letní příprava

V květnu jsme byli s Honzou Pokorným představeni týmu, jako nové trenérské vedení. Jsem rád, že jsme mohli být u týmu už takto od začátku a příprava tak mohla začít. První dva měsíce přípravy byly spíše seznamovací. Tréninky byly zaměřené na kondiční připravenost. Škoda, že jsme dostatečně nevyužili tréninkového plánu našeho kondičního trenéra. Průměrná docházka na LP byla u potenciálních tahounů týmu (05) i okolo 65%. Turnaj Hummel Open Game jsme museli i kvůli ročníkovému obsazení dle starého soutěžního řádu odehrát v kombinované sestavě. Nezáleželo nám tedy na výsledcích, ale na postupném budování zejména defenzivní hry. Vytvořili jsme si taky představu, co můžeme od jednotlivých hráčů očekávat. Jako nejpodstatnější signál, který jsem si z turnaje vzal byla chuť hráčů ročníku 05.

Od Prague Games jsme očekávali souboje s nejtěžšími týmy z celého světa. Nečekali jsme nic lehkého. A měli jsme pravdu. Nic lehkého nás nečekalo. Nelze však říci, že bychom neměli v zápasech šanci na vítězství, ale naše výkony nebyli moc dobré. I přes 5 porážek a 6 vstřelených gólů(z toho pouze 3 góly dali hráči, kteří absolvovali sezónu za juniorský tým) jsme museli najít pozitiva. Čekala nás však dvoutýdenní pauza.

Na dalším programu bylo týdenní soustředění v Mostě, kde vrcholila naše fyzická příprava i s tou taktickou. Náročný program zvládli všichni obstojně a závěrečný zápas s Karlovými Vary toho byla důkazem. Bohužel následovala měsíční pauza a dovolené.

Pro hráče byla vytvořena ještě možnost individuálních fyzických tréninků, které využila pouze hrstka hráčů. Po měsíční pauze jsme se však zase sešli. Dorostenci odehráli vyrovnanou generálku s Říčany a mohlo se jít na to.

Sezona dorostenců 

Jsem rád, že jsme měli možnost odehrát soutěž s opravdu kvalitními týmy. Přijde mi i zajímavá kombinace ligy z poloviny pražských týmů a poloviny z ostatních krajů. Získáte tak větší přehled o tom, jak jste na tom ve srovnání s ostatními v republice. Na druhou stranu je to velmi složité na dopravu. Tímto bych chtěl poděkovat všem rodičům, kteří si našli čas a finanční prostředky na své děti a pomohli nám tak si tuto soutěž zahrát.
Z 20 zápasů se nám povedlo vyhrát 7. Což není úplně mnoho. Věřím, že tuto neúplnou sezonu můžeme brát jako kvalitní základ pro ročník následující. Byl bych skutečně rád, kdyby dorostenci zúročili získané zkušenosti a udělali velký úspěch pro tento klub.

Sezona juniorů

Juníci stihli za sezónu odehrát pouze 18 utkání a obsadili první místo. Patnáct vítězství beru samozřejmě jako velký úspěch. A je vidět, že letní turnaje nemusí vždy odrážet, jaká bude sezona. Je potřeba si však připomenout, že jsme se účastnili „třetí“ nejvyšší soutěže. Aktuálně však doufám, že většina kluků v klubu zůstane, ať už to bude v jakékoliv roli.

Závěrem bych chtěl všem moc poděkovat za sezonu, popřát všem pevné zdraví v této těžké době a doufám, že se všichni brzy uvidíme.

Hodnocení sezóny od Jana Hlináka:

Já už pouze hodnocení Tomáše krátce doplním o svůj pohled na letošní sezónu. K týmu jsem se připojil až po soustředění, z důvodu vypadnutí Honzy Pokorného a byl jsem sám zvědavý, jaká sezóna bude. Musím říct, že mě to mile překvapilo. Kluky musím pochválit za to, jak se během roku projevovali na hřišti. Jedinou kaňkou je pro mě poněkud horší tréninková docházka, která nás hlavně v dorostu stála lepší výchozí pozici do playoff. Jinak musím souhlasit s tím, že musíme pokračovat v tvrdé práci, aby tohle byl jen rozjezd pro tuhle super partu kluků. 

PS: Připojuji se také k poděkování všem rodičům, kteří nás celou sezónu vozili a podporovali v zápasech, i když to ne vždy bylo zrovna koukatelné. A s hráči se uvidíme opět na startu letní přípravy.

Napsat komentář