SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsShrnutí sezóny našich nejmenších očima trenérů.

Shrnutí sezóny našich nejmenších očima trenérů.

Co bylo smyslem pro tuto sezónu 2019/2020:

Shrnutí roku: Dan

Tuto sezónu jsme chtěli děti naučit základním sportovním dovednostem, které se nám částečně vytratily ze života a ze sportovní přípravy na školách.

Na prvních schůzkách jsme se snažili vysvětlit, na čem by jsme rádi tuto sezónu zapracovali a co z našeho pohledu je pro zdravý růst našich hráčů velmi potřebné. V přípravě na sezónu jsme ukázali, že důležitou součástí přípravy je atletická průprava a silová část s návazností na věk našich svěřenců.

Další částí, kterou mohla prověřit až sezóna, bylo kolektivní pojetí hry (spolupráce a ohleduplnost k mladším nebo k méně zdatným spoluhráčům), teprve na posledním místě jsme měli florbalovou techniku. Florbalová technika se dá zvládnout v průběhu několika let a není důležitá hned v prvních letech, kdy je potřeba se soustředit na jiné dovednosti. Jednotlivec, který neumí správně běhat (nemusí se projevit hned, ale v průběhu několika let by se mohli objevit zdravotní problémy), se musí učit hned od začátku, protože ve vyšším věku se těžko špatný návyk opravuje (jde to, ale je to velmi fyzicky náročné, bolestivé a hlavně časově neproveditelné (pokud jedinec nepřeruší a vrátí se až po opravě)).

Pro hodnocení této sezóny jsme si vybrali konec března, a to díky tomu, co nám vesmír připravil za zkoušku.

Díky úvodu můžeme udělat hodnocení jednotlivých částí tak, jak jdou za sebou.

  1. Atletická a fyzická příprava – myslím, že každý rodič, který se účastnil našich tréninků, tak ví, že atletika i fyzická příprava byla součástí každého tréninku a řekl bych, že při hře to bylo hodně znatelné. I když byl soupeř v herních dovednostech třeba lepší, tak bylo vidět, že jsme neodpadávali nikdy fyzicky a ani rychlostně (tím myslím všechny hráče – i ty nejmenší). Co se týká soubojů, tak kluci neměli strach z vyššího protivníka (u některých jsme se jako trenéři báli spíše my).
  2. Kolektivní pojetí hry – tuto část jsme prověřovali v přestávkách i na hřišti během hry. Myslím, že i tady byl viditelný posun od prvních zápasů (ty se nám ještě úplně nevedly, ale byla tam vidět velká snaha a bojovnost)
  3. Florbalová technika – za nás jako trenérský tým mohu znova říct, že i tady byl vidět posun u hráčů, kteří to i v tréninku jeli naplno. Díky tomu, že jsme se udrželi v prvním koši a hra probíhala tak, že hrál každý hráč bez strachu o výsledek, tak i zde bychom mohli říct, že byla úspěšná sezóna.
  4. Poslední část byla prověrka za pomoci dnešního stavu a tu musíme zhodnotit tak, že sportovci včetně rodičů z řad přípravky a elévů se k této situaci postavili tak, že naše hodnocení může být pouze kladné.

Všem rodičům a hráčům z řad přípravky a elévů bychom rádi poděkovali za skvělou sezónu a budeme se těšit na Vás do příštího sportovního roku. I toto odloučení od sportu je někdy ukazatelem kreativity všech, kteří chtějí něco většího ukázat. Nemusí jít vždy o profi SPORT.

Za trenérský tým přípravky a elévů, Daniel Krátký.

Shrnutí roku: Monika

V této sezóně ,byť byla krátká, jsem u kluků zaznamenala velký pokrok a obrovské zlepšení. Nejvíce se zlepšení projevilo v získané kondici a v komunikaci mezi sebou. Kluci se dokázali vzájemně podpořit, a když bylo potřeba, tak i vyhecovat. Vše ostatní už řekl Dan.

Shrnutí roku: Tofi

Nejvíce mě potěšil aktivní přístup a chuť se během tréninku zlepšovat, a to i během atletické/fyzické části, která často nebývá oblíbená. Spoustu jedinců se velmi zlepšilo jak ve florbalových, tak i v ostatních dovednostech, a pokrok byl znát i za tu poměrně krátkou dobu, co jsem u týmu byl. Doufám, že bude možné začít letní přípravu bez komplikací a dobře se připravíme na novou sezónu.

Shrnutí roku: Roman Buček – Bučis

Přípravka

V této sezoně jsem u této kategorii působil hlavně jako šéftrenér, a tak mojí prioritou bylo najít dobré trenérské obsazení a vysvětlení si našich vizí, cílů a celkové filozofie. Hned na začátek musím celému trenérskému týmu (Dan, Monika, Tofi) moc podělovat, že od začátku se snažili vše skvěle přenést jak do hráčů tak hlavě do rodičů a to se jim povedlo na jedničku. Když jsem byl na trénincích, tak se přesně dělalo to, co jsme si nastavili a byla to paráda to sledovat a být toho součásti. Na našich nejmenších nadějích bylo vidět, jak je to baví a doslova byla hala plná emocí. Tak to u malých dětí musí být! Chci poděkovat i všem rodičům, protože jejich přístup a práce v klubu a s dětmi je fantastická. Teď si dovolím mluvit za všechny trenéry, že jsme opravdu šťastní, že rodiče ctí naší filozofii, cíle a vize a jsou naši spojenci. Díky tomu je naše práce snadnější a děti se tak mohly opravdu florbalem bavit. Hráčské zlepšení bylo vidět každý týden a musím říci, že jsem byl až chvílemi velice překvapen z toho, co vlastně dokáží ve svém věku. Když jsem měl tu čest s nimi být na zápasech, tak hráli vždy proti starším hráčům, větším a silnějším, ale i když se prohrávalo, tak nevypustili jediný souboj. Hráli pro daný okamžik a ne pro nějaké výsledky na tabuli. Nemohu jinak, než za to smeknout klobouk, poděkovat jim a popřát aby tuto energii nikdy neztratili. Strašně nás všechny mrzí, jak skončila tato sezona. Že jsme nemohli odehrát další zápasy a pracovat na jejich rozvoji. Ale díky našemu projektu florbal doma kde nám rodiče posílají videa, jak děti makají, snaží se a udržují se v kondici, je opět ukázka toho, jak moc jsou v našem klubu spokojeni, a jak je florbal baví. Tímto chci taky poděkovat všem rodičům, kteří se svými dětmi trénují a prožívají to s nimi. I když někdy s nimi trénujete v dobré víře, ne všechny děti dělají cvičení technicky správně, ale to se zpětnou reakcí snažíme eliminovat. To, že si vůbec najdou v této době čas a chuť to s dětmi dělat, je opravu úctyhodné a moc si toho vážíme! Za celý tým si přeju, ať už je zase možné sportovat a můžeme si zase společně užívat tyto krásné prožitky společně a naplno. Díky všem.

Elévové

V kategorii elévů jsem se v tomto roce pohyboval hlavně jako šéftrenér a trenér na zápasech. Byla to pro mě velmi zvláštní situace, když jsem kluky na trénincích viděl třeba i jen jednou za týden, a pak s nimi vyjel na ligový turnaj. Vždy sem se na ně moc těšil a věřím, že i oni na mě. Pevně věřím, že tato situace, která byla velmi těžká pro obě strany, nakonec všem pomohla a jak děti, tak i já jsme se více zocelili. V této kategorii jsme v této sezoně nově nastavovali filozofii, cíle a vize. S trenéry jsme na všem usilovně pracovali a musím říci, že se nám to povedlo. Sice jsme elévů jako takových moc letos neměli, ale krásně nás doplnila přípravka, a tak jsme se mohli kochat mnohokrát i neuvěřitelnými výkony. Ne pokaždé jsme náš výkon dokázali zopakovat, ale to do této kategorie prostě patří. Jak v přípravce, tak v této kategorii jsme měli naprosto skvělé rodiče, kteří nám v naší práci pomáhali a za to jim patří velké díky! Nesmím zapomenout ani na trenéry, kteří si získali velké srdce u hráčů a hráček a toho si moc cením a vážím. Bohužel jsme neměli šanci dohrát všechny ligové zápasy, ale pevně věřím že kluci budou více natěšení na florbal, až se tato situace dostane do normálu. Věřte, že už to chybí nám všem.

Shrnutí roku: Tomáš Zumr

Chtěl bych krátkými slovy shrnout tento rok u kategorií elévové a přípravka.

Přípravka

Z pozice trenéra vidím jako největší úspěch nastavení naší filozofie, vize a cílů, a dokázat to správně přenést rodičům tak, aby to správně pochopili a pomáhali nám s tím. To se nám  opravdu povedlo. Další věc, kterou musím vypíchnout, je posun dětí jak florbalově, tak hlavně jejich pohybový rozvoj je úplně někde jinde, než na začátku sezóny.

Elévové

Bohužel elévové to měli tento rok velmi těžké, jelikož jich bylo dohromady 11 a po celou dobu zápasů se nám nepovedlo složit A/B tým jen z elévů. Na druhou stranu to mělo obrovský význam pro přípravku, které tak nabírala drahocenné zkušenosti. I tak jsem spokojený, jelikož i v tomto počtu dokázali skoro do konce ligy držet třetí koš. Co mě naopak mrzí, jsou nekonstantní výkony a velké výkyvy.

Napsat komentář