SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsShrnutí sezóny 2019/2020.

Shrnutí sezóny 2019/2020.

Milý hráči, rodiče, fanoušci,

ačkoliv jsme jistě všichni smutní, tak musíme přijmout fakt, že sezóna 2019/20 skončila. Teď nastal čas abychom si ji shrnuli a vyhodnotili.

 Když začnu těmi nejmenšími a to naší přípravkou, tak u nich nelze nevidět obrovský pokrok, který kluci učinili. Nehledě na výsledky odehráli spoustu utkání ve kterých se ukázalo, jak poctivě makají a zlepšují se.

Totéž platí i o elévech, kteří měli v průběhu sezóny problémy s počtem hráčů. Díky podpoře od „přípravkářů“ i oni ukázali, že makají a svedli spoustu krásných utkání.

Mladší žáci v této sezóně velice překvapili a i přes přechod do 5+1 florbalu pokračovali v dobrých výkonech z elévských let a  svými výkony těšili nejen trenéry, ale i rodiče. Ačkoliv to nebylo vždy jen skvělé, tak herní vývoj byl u kluků opravdu viditelný a snažili se plnit si své role.

Starší žáci od začátku sezóny bojovali na hraně 1. a 2. koše, bohužel je letos trápila tréninková docházka, která nebyla 100%. Proto jsme se letos nedostali do 1. koše, i když k tomu bylo několikrát velice blízko a dokonce nás vyřadila i administrativní chyba, kvůli které jsme nepostoupili. Herní tvář týmu byla dobrá, trenéři s výkony většinou spokojení.

 Dorostenci se letos představili v nejvyšší dorostenecké soutěži, která se hrála poprvé košovým systémem. Jako cíl si kluci stanovili postup do 1. koše. To se jim nakonec před posledním kolem povedlo a tak poměřili síly s těmi nejlepšími hráči v ČR. Sezónu musím hodnotit kladně, tým byl z velké části doplňován staršími žáky a i přesto dokázali kluci hrát vyrovnaná utkání se všemi soupeři. Do playoff šli z 9. příčky a čekala je dvě utkání s Black Angels, ke kterým již bohužel nedošlo.

Junioři, kteří byli velmi podporováni dorostenci nevstoupili do své soutěže úplně nejlépe, ale po pár kolech se rozehráli a dostali se do vedení v soutěži. Ve většině utkání  soupeře přehrávali a pokud se vydrželi soustředit na hru, tak neměli téměř konkurenci. Bohužel liga nebyla dohrána tak si kluci nemohli splnit svůj cíl, kterým byla účast v playoff, kde by se ukázala jejich skutečná kvalita a zda mají případně příští rok na KB ligu.

Muži A letos hráli svou první sezónu v Národní lize, jakožto nováček měli za cíl play-off a poté nejlépe postup opět o ligu výš. Hned od začátku zjistili, že soutěž je extrémně vyrovnaná a každý může porazit každého. Na začátku se týmu dařilo a bojoval o vedení v tabulce. Poté se přestalo dařit v domácí hale, kde ztráceli až příliš mnoho bodů. Naopak ve venkovních utkáních byli téměř 100%. Ačkoliv se to opět na konci základní části zvedlo, stačilo to pouze na 4. místo po základní části. Do playoff na nás „zbyl“ Turnov, který jsme  v prvních dvou utkáních zvládli porazit. Na další utkání již bohužel nedošlo a sezóna skončila ne úplně úspěšně.

Muži B po těžkém vstupu do soutěže, kde je hned 2x čekal našlapaný tým Prague Tigers, který byl plný juniorů, začal postupně sbírat body. Postupně se propracoval na 2. místo v tabulce a směřoval za postupem o ligu výš. Týmu se herně dařilo, zásluhu na tom měli i hráči z A týmu, kteří když mohli, chodili vypomáhat.

Ženy se ve své soutěži prali hlavně s výpadky sestavy, které byli zapříčiněné mateřskými povinnostmi. Mezi herními nedostatky vyčnívala hlavně slabá produktivita, kterou se snažili zlepšit i posilami, což se povedlo, ale na špičku ligy to letos bohužel nestačilo.

Teď nás všechny čeká náročná příprava na další sezónu, ve které musíme pokračovat v nastoleném trendu u mládeže a poctivou prací pokračovat v našem rozvoji. U dospělé složky je hlavním úkolem udržet týmy pohromadě a příští rok opět zabojovat o postupy do vyšších soutěží. Každopádně není čas smutnit nad tím co bylo a co mohlo být, ale musíme se soustředit na další sezónu 2020/21 ve které musíme být ještě silnější.

Váš FC Bučis Team <3

Autor: Jan Hlinák

Napsat komentář