SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsJunioři porazili Orku a podlehli SKV, i tak ve zkrácené sezóně končí na prvním místě!

Junioři porazili Orku a podlehli SKV, i tak ve zkrácené sezóně končí na prvním místě!

V prvním utkání jsme nastoupili proti Horním Počernicím. Do utkání jsme vstoupili v dobrém tempu, ve třinácté sekundě jsme se dostali do vedení, prosadil se Šimon Pavlíček. Po vedoucí brance jsme hru kontrolovali a hráli velmi dobrý florbal. V první třetině jsme přidali ještě tři branky a po první části hry tak vedli 4:0. O tyto tři branky se postarali Štěpán Novák, Jan Wald a Matěj Štrobach. Soupeř hrál hodně tvrdě a agresivně, bylo to utkání plné faulů, které byly často hodně zbytečné. Výkon Orky nebyl vůbec dobrý, změnilo se to až ve třetí třetině, kdy dostal pětiminutový trest Matěj Štrobach. V tomto oslabení jsme inkasovali dvě branky a soupeř se tak dostal zpět do zápasu. Utkání se mu nakonec nepovedlo otočit, ale v závěru měl hodně dobrých šancí, které kdyby využil, tak by utkání vypadalo jinak. Orku jsme porazili 7:3, jelikož svůj hattrick zkompletoval Štěpán Novák a sedmou branku přidal Kryštof Počta.

Druhé utkání jsme odehráli proti těžkému soupeři, kterým byl Sokol Královské Vinohrady. Zápas začal tlakem Vinohrad, ten jsme přestáli a první branku jsme neinkasovali. Oba týmy se snažili rychle vstřelit branku a rozhodnout utkání rychle. Soupeř si tvoří více šancí, ale zatím se žádná neujala. Dobře zablokoval střelu František Pěkný. Po delší době jsme se dostali k několika šancím také my. Z jedné z nich jsme vsítili první gól. Míček za záda brankáře soupeře dostal Štěpán Novák. Po vstřelené brance se hra uklidňuje, ani jeden z týmů nechce udělat chybu. Do velké šance se dostal Ruben Stibor, bohužel ale nemířil přesně. SKV na konci třetiny nastřelují břevno, skóre tohoto utkání se však nemění a po první třetině vedeme 1:0. Na začátku druhé třetiny dostáváme výhodu přesilové hry. Celé dvě minuty soupeře tlačíme, ale nakonec jí nevyužíváme. Po přesilové hře udělal chybu v rozehrávce František Pěkný, protihráč jí potrestal a srovnal na 1:1. Bóday dobře zablokoval střelu ze standartní situace. Kryštof Počta dobře přihrál Štěpánu Novákovi, který nás poslal do vedení 2:1 a přidal svůj druhý gól v zápase. Vedení nám nevydrželo dlouho, protože Ruben Stibor nepohlídal svého hráče a ten srovnal na 2:2. Před koncem druhé třetiny poslal Pavlíček do úniku Matěje Koláře, ten šanci neproměnil, takže druhá třetina končí stavem 2:2. SKV na začátku třetí třetiny zatlačili, ale branku zatím nevstřelili. Po chvíli se již dostává soupeř do vedení po střele ze středu hřiště. Po jednom gólu přidává soupeř rychle další a vede 4:2. Poté, co SKV vede již o dvě branky, tak začíná hru kontrolovat, nikam se nežene a dobře brání. Naši trenéři si vyžadují oddechový čas a odvolávají brankáře Junu z branky. V závěrečném tlaku jsme se dostali do několika gólových příležitostí, ale na 3:4 snížil až třicet sekund před koncem Matyáš Bóday. Tímto stavem utkání skončilo, jelikož SKV zbylých třicet sekund ubránilo a do ničeho nás nepustilo.

Nejlepším hráčem těchto dvou utkání byl Štěpán Novák, který dal v prvním utkání tři branky a ve druhém se přesně trefil dvakrát.

Kvůli současné situaci byly ukončeny všechny ligy a sezónu tak zakončujeme na prvním místě s náskokem 3 bodů!

Článek: Matyáš Kainz

Napsat komentář