SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsJak to začalo, tak to skončí. Muži si s přehledem poradili s Panthers a končí na 4. místě.

Jak to začalo, tak to skončí. Muži si s přehledem poradili s Panthers a končí na 4. místě.

Jak to začalo, tak to skončí. S Panthers Praha jsme odehráli historicky první utkání pro Bučis v Národní lize a se stejným týmem základní část také zakončíme. Do utkání jdeme se značnou pohodou, protože ať dopadne jakkoli, naše umístění v tabulce se nezmění.

Hosty jsme překvapili hned od začátku, když se první střelou blýskl Matoulek, ovšem bez úspěchu. Brankový účet otevřel po třech minutách Černý, který si nejprve položil brankáře a poté nekompromisně zakončil bekhendem pod jeho tělem. Do šestnácté minuty jsme měli větší převahu my a Panthers nemohli najít recept, jak na nás. Branky přidali postupně Tomáš Vondruška a Matěj Nykl. Hostům se po několika pokusech podařilo překonat Galajdu až půl minuty před koncem první části a do šaten jdeme za stavu 3:1 pro nás.

Po třech minutách hry dokáže první lajna vypressovat soupeřovu obranu, ta si neví s rozehrávkou rady a ztráty míčku využívá Jakub Vondruška. Ve 26. minutě mají Panthers možnost trestného střílení. Galajda se ale nenechá nachytat bekhendovou kličkou a fantasticky chytá. Naopak na druhé straně Černý využívá zmatku před brankou a zvyšuje na 5:1. Následně máme po faulu na Regnera výhodu přesilové hry. Tu sice nezužitkujeme, ale Vondruška jako by chtěl soupeře ještě více naštvat. Vteřinu po skončení početní výhody přidává další branku. Tento gól nutí Panthery si vzít už ve druhé třetině time – out. A ten se jim vyplácí. Po 50 sekundách hry snižují hosté na 2:6. Padesát sedm diváků si rozhodně nemůže stěžovat na málo branek. Necelé dvě minuty před koncem se o další gól postará Černý a ze sedmi našich branek tak figuruje u šesti a potvrzuje roli lídra kanadského bodování celé Národní ligy. Do poslední části jdeme s pěti brankovým náskokem.

Oba týmy hrají velmi aktivně a vidíme tak spoustu protiútoků. Třetí minuty každé třetiny jsou asi startovacím signálem, aby se něco stalo. Po uplynutí této doby se totiž útočného faulu dopouští Sandner a Panthers následnou přesilovou hru proměňují. Stejné chyby se jen o pár minut dopouští Regner. Početní nevýhodu tentokrát přežijeme, ale pár sekund na to se po přečíslení prosazuje Kolář. Sandner jako by chtěl odčinit svoje nesmyslné vyloučení. Ve 49. minutě si vybojuje míček, dostane se přes dva hráče a střelou z výběhu přidává naši osmou branku v utkání. Během následujících pěti minut se opět prosazují oba týmy. Nejprve kompletuje Vondruška hattrick a pár sekund poté přichází odpověď v podání Koláře. Poslední pětiminutovku zkouší Panthers bez brankáře a zamykají nás na naší obranné polovině. Z tlaku nás ale vysvobozuje nejprve Regner, který se po úniku prosazuje do odkryté branky a poté Mudra, který ji trefuje přes 3/4 hřiště. Definitivní tečku za utkáním nakonec dělá Kalina, který přidává naši dvanáctou branku a sezónu tak zakončujeme stejně, jako jsme ji začali. Konečné skóre je 12:6.

V našem premiérovém ročníku Národní ligy tak končíme v základní části na 4. místě a dostáváme se tak do situace, kdy čekáme, které týmy si horní trojice vybere a na nás některé družstvo zbyde. Cenneff hráčem utkání se stal opět Jakub Černý, který zaznamenal 6 kanadských bodů. Zároveň se tento hráč stal i vítězem kanadského bodování základní části celé Národní ligy. O víkendu nás již čeká play – off a Vaši podporu tak budeme potřebovat více, než kdykoli jindy. V losování na nás zbyl TJ Turnov a první utkání sehrajeme v sobotu 7.3. od 21 hodin na Třebešíně. Druhé čtvrtfinálové utkání nás čeká v neděli 8.3. od 20 hodin. Děkujeme za Vaši podporu v celé základní části a doufáme, že Vám přízeň vydrží i v této nejdůležitější části sezóny. Potřebujeme Vás!

Foto: 521 Sports Photography

Více fotek naleznete ZDE

Napsat komentář