SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsVyrovnané a atraktivní utkání končí lépe pro Mukařov. Muži mají jistotu čtvrtého místa.

Vyrovnané a atraktivní utkání končí lépe pro Mukařov. Muži mají jistotu čtvrtého místa.

V předposledním utkání sezóny nás čeká tým zkušených borců z Mukařova. Ten se momentálně nachází na třetím místě v tabulce a stále bojuje o lepší umístění do play – off. Za námi je velmi náročný týden a jako přípravu do vyřazovacích bojů jsme přidali i sobotní dvoufázový trénink. Pojďme se podívat, jak probíhal souboj mezi sousedy v tabulce.

Hned od první sekundy má zápas veliký náboj. Traverza na sebe nenechává dlouho čekat a zaskakuje nás nepříjemným napadáním, které končí hned po 39 sekundách brankou. Po tomto úvodním tlaku se dostáváme do první šance i my a Bína má štěstí, že Řeřicha blokuje nebezpečnou střelu. Po čtyřech minutách hry zahrává Traverza standartní situaci a z výběhu se strefuje Fenik na bližší tyč. Hra nabírá na tempu a na Bínu letí další nebezpečná střela. V čase 9:28 se míčku ujímá Švelbl, který zažívá premiéru na centru v první lajně. Obehrává si dva hráče, pokládá brankáře a střelou pod břevno snižuje na 1:2. O pouhé dvě minuty později už je srovnáno, když se k tyči strefuje Černý. Po této brance se pořádně probouzíme a dostáváme se do tempa. Převážně dbáme na dobrou obranu a po zisku míče se hned dostáváme do nebezpečných protiútoků. Nicméně v první třetině už další branku nevidíme. Střely na branku – Traverza: 9; Bučis: 11

V úvodu druhé části nás Traverza drží na obranné polovině, ale úspěšně tlak odbráníme. Ve čtvrté minutě jde trestnou lavici za údajné blokování hokejky okusit Heřmanský. Z našeho pohledu se jednalo spíše o nedovolené bránění, ale výsledek je stejný. Přesilovou hru dokáže zužitkovat Vondruška střelou ze vzduchu na bližší tyč. Vedení nám ale dlouho nevydrží. O 18 sekund později se z dorážky strefuje Pudich. Ale tím to nekončí. Oba týmy jsou hladové a nehodlají se smířit s porážkou. O minutu později nás do vedení dostává Černý. Hra se přelévá opět k nám a střelou z úhlu opět srovnává Fenik. Poté si vytváříme velký tlak, ze kterého se hosté vymaní až po dvou minutách. Bohužel tyto dvě minuty jsou zakončeny našim špatným střídáním a zahrajeme si v početní nevýhodě. Po 13 sekundách přidává další branku Fenik a náš bývalý hráč tak kompletuje hattrick. Opět se snažíme o dobytí Bínovy branky, ten ale úspěšně několikrát zasahuje. Naopak na druhé straně navyšuje na rozdíl dvou branek opět Fenik. Střely ve druhé třetině – Traverza: 20; Bučis: 11.

Hned v úvodu třetí třetiny tu máme vyloučení domácích, když si jde za hrubost sednout Fiala. Traverza zkusila zaútočit i v oslabení. Naše obrana ale úspěšně likviduje. Přesilovou hru sice nezužitkujeme, ale jen pár sekund po skončení se po asistenci Filipa strefuje Černý a také kompletuje hattrick. Předváděná hra odpovídá postavení obou týmů v tabulce, kdy ani jeden není ani lepší, ani horší a kvalita utkání připomíná spíše zápas v play – off. V poslední deseti – minutovce nechce ani jeden tým přijít zbytečně o balónek. Bohužel pro nás se necelé čtyři minuty před koncem ze samostatného úniku (a s jistou dávkou štěstí) prosazuje po páté Fenik a udává tak definitivní podobu skóre v dnešním utkání. Po obdržené brance si bereme ještě oddechový čas a daří se nám vypracovat několik slibných šancí, které ale nedokážeme zakončit gólem. Utkání tak končí 7:5 pro domácí a my tak máme jistotu 4. místa.

Nejlepším hráčem utkání na straně domácích byl vyhlášen pětibrankový Fenik a na naší straně tříbrankový Černý. 56 diváků tak mohlo sledovat jedno z nejatraktivnějších utkání letošní ligy a my vám děkujeme, že jste nás podpořili. Vaši podporu budeme teď ale potřebovat ještě více. V dalším utkání se střetneme v neděli od 18 hodin na Třebešíně s Panthers Praha, kteří stále bojují o prvenství.

Foto: 521 Sports Photography – více fotek ZDE

Napsat komentář