SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMuži zvládli poslední výjezdní utkání a z Plzně si vezou 3 body.

Muži zvládli poslední výjezdní utkání a z Plzně si vezou 3 body.

V 18. kole jsme zavítali na půdu FBC Plzeň. V minulém vzájemném střetnutí jsme Plzni podlehli 5:6. Domácí sice poslední dobou nemají nejlepší formu, ale svými výkony v polovině sezóny si zajistili slušné umístění. V Plzni hrají borci s podobným věkovým průměrem, jako máme my a hrají velmi běhavý florbal, dá se tedy očekávat atraktivní utkání.

Úvodní buly vyhrávají domácí a hned od začátku jsou více na balónku. Našim hráčům se ale daří kombinaci domácích mařit. První tlak se nám podařilo vytvořit až po 11 minutách hry a domácí Winter musel naši útočnou akci zastavit za cenu faulu. Naši obránci si několikrát vymění míček, posouvají na Černého a ten přesným nahozením nalézá osamoceného Mudru před brankou. Hned v následujícím střídání přidává branku Matoulek po asistenci Haspekla. Domácí se ale jen tak nedají a vytváří si nebezpečné protiútoky. Na konci jednoho z nich je bohužel Tlapák a Plzeň snižuje před koncem třetiny na 1:2.

Buly opět vyhrávají domácí, ale hned od začátku se nám daří míček vybojovat a vytvořit si nebezpečnou šanci. Ve 23. minutě se ke střele dostává Kuneš, ale Procházka střelu s přehledem likviduje. Následuje šest minut, ve kterých se hra přelévá ze strany na stranu a oba brankáři se musí činit. V čase 29:28 se míčku ujímá Černý a zvyšuje na 3:1. Pouze 29 sekund stačí Drastichovi na další branku. Na malé množství šancí si rozhodně fanoušci stěžovat nemůžou. Na míčku se střídáme my a Plzeň. Kuneš se opět dostává do samostatného úniku, ale náš brankář dokáže ubránit svou svatyni. V čase 35:57 je Vošta vyloučen za bránění ve hře a následuje naše druhá přesilová hra. Ta dopadá tentokrát bez úspěchu. Na závěr třetiny si ještě vytváří šanci domácí, ale závar před brankou zvládáme.

Třetí úvodní buly pro Plzeň. Domácí se snaží rozehrát ale naše aktivita jim to neumožňuje. V čase 42:55 je za nedovolené vrážení vyloučen Mudra a domácí si zahrají první přesilovou hru. V té si vytvoří pár šancí, ale většinu času se nám podaří udržet míček na útočné polovině. Na závěr přesilovky si ještě domácí vytvoří jednu šanci, ale Procházka likviduje. V čase 48:25 jde za faul za brankou vyzkoušet trestnou lavici i Veselý a tuto početní výhodu domácí už zužitkují. Stav je 4:2. Utkání se blíží ke konci a ani jeden tým nedá tomu druhému nic zadarmo. Čas 51:19 a Plzeň se řítí do útoku. Matoulek získává míček na půlce a skákavou přihrávkou posílá Mudru do útoku. Ten ze vzduchu posílá na Regnera a ten opět ze vzduchu střílí a krásně se strefuje pod břevno. Toto byl opravdu důležitý gól, který nám trochu přinesl klid na hokejky. Dvě a půl minuty do konce a Plzeň to zkouší v šesti. Brabcovi se nakonec daří propasírova míček za Procházkovy záda a domácí se snaží vrátit do hry. Závěr na konci zápasu ale už zvládáme a po výhře 5:3 si ze západu Čech si odvážíme 3 body.

Hráčem utkání byl vyhlášen na straně domácích Adam Tlapák, který má v Plzni střídavý start z Tatranu Střešovice. Na naší straně byl hráčem utkání oceněn Petr Haspeklo. Ten ale cenu předal sportovně Procházkovi, který dnes předvedl několik neskutečných zákroků. Další utkání sehrajeme 9. 2. 2020 doma na Třebešíně s T.B.C. LUCERN Králův Dvůr.

Napsat komentář