SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMladší žáci jednou prohráli, takže zpět do čtvrtého koše nepostoupili.

Mladší žáci jednou prohráli, takže zpět do čtvrtého koše nepostoupili.

V neděli změřili mladší žáci síly se soupeři z pátého koše. Odehráli tři utkání, první proti Rakovníku, druhé proti Vosám Praha a třetí proti Wizardům.

Do prvního utkání jsme nastoupili proti Rakovníku, který se na utkání dostavil v šesti hráčích s brankářem. Utkání jsme začali lépe, Štědroňský vystřelil z pozice obránce a míček skončil v síti, protože brankář nic neviděl přes dobře clonícího Kainze. Po prvním gólu přidáváme další dvě rychlé branky, které otáčí utkání na naši stranu. Prosadili se Fritz a Šoman. Po necelých třech minutách vedeme 3:0, ale skóre mohlo být ještě vyšší, protože jsme dostali možnost trestného střílení. To ale Lukáš Kainz neproměnil, když pouze zblízka vystřelil do brankáře. Soupeře přehráváme, tvoříme si velké šance. Druhý gól mohl přidat Dan Fritz, který nastřelil pouze tyč. Při našem tlaku hráč soupeře vypíchl balónek obránci a šel sám na brankáře, ten ho ale skvěle vychytal. Před koncem prvního poločasu hru kontrolujeme, Rakovník do ničeho nepouštíme a sami si tvoříme šance. Jednu z největších měl chvíli před koncem Šoman, ale branku vysoko přestřelil. Po prvním poločase vedeme zaslouženě 3:0. Druhá polovina utkání začíná menším tlakem soupeře, který likviduje náš brankář Dan Jireček. Mencler ztratři il míček a fauloval, takže má Rakovník výhodu standartní situace. Nerozehrál jí dobře, protože pouze vystřelil vysoko nad branku. Po úvodní snaze soupeře jdeme do útoku také my, vystřelil Jakub Dlouhý a míček zapadl počtvrté do sítě týmu soupeře. Po čtvrtém gólu jsme udělali další chybu v obraně, ale náš brankář pořád drží nulu. Poté přicházejí dvě velké šance Matea Šomana. Poprvé dobře tečoval balónek před brankářem, ten ale vypadl těsně vedle. Při druhé situaci mu krásně přihrál Mencler, a tentokrát už se Šoman nemýlil. 5:0. S blížícím se koncem utkání se zatahujeme a pouze dohráváme. Rakovník ještě udělal chybu při rozehrávce zpoza vlastní branky, míček se dostal přímo na hokejku Šomanovi, který mohl vstřelil svůj třetí gól v utkání, ale nepovedlo se mu to, takže jsme zaslouženě zvítězili 5:0.

Druhé utkání jsme odehráli proti Vosám Praha, utkání o první místo ve skupině. První šanci měli Vosy, ale i v tomto utkání vedeme první my. Prosazuje se Mateo Šoman. Po naší vstřelené brance pokračují hráči soupeře v tlaku do branky, vytváří si střelecké šance, které zatím všechny skvěle pochytal Dan Jireček. Po delší době jsme si vytvořili větší šanci, Jakub Dlouhý jen přestřelil branku. Následující akce už nám radost udělala, protože na 2:0 zvýšil Víťa Pártl. Po další minutě hry vedeme již 3:0, tentokrát se prosadil Jakub Rotta.

Tímto stavem skončila první třetina. Vosy měly hodně šancí, ale také hodně smůly. Nám spadla do branky skoro každá naše šance. Naopak soupeři neprošlo za našeho brankáře nic. Jenže ve druhé polovině se to změnilo. Soupeř vlétl do hry a během jedné minuty snížil na rozdíl jednoho gólu. Dostali jsme příležitost dnes již druhého trestného střílení, postavil se k němu Vítek Pártl, ale ani on brankáře nepřekonal. Vosy ve druhé třetině změnili systém i tempo hry, a tak po šesti minutách srovnali na 3:3. Po inkasované brance jdeme opět do těsného vedení, v krátkém časovém sledu po vyrovnání se prosadil Dan Fritz. Začínáme bránit výsledek, ale současně nám také docházejí síly, soupeř toho využívá a tlačí nás. Po několika neproměněných šancích a netrefené prázdné brance se Vosám již podařilo vyrovnat. V následující akci jsme propadli v obraně, hráč Vos utekl sám na branku a zkušeně proměnil. 5:4. Soupeř v posledních minutách pouze brání výsledek. Trenér Roman Buček si jednu minutu a dvanáct sekund před koncem vyžádal oddechový čas. Po oddechovém času odvolává brankáře a hrajeme v šesti. Vosy drží míček zkušeně v našem obranném pásmu a utkání zakončují trefou do odkryté branky. Prohráváme tak 4:6 a budeme hrát o třetí místo.

V posledním utkání jsme změřili síly s Wizards. Utkání začalo v malém tempu, ani jeden z týmů si nevytváří velké šance. Dan Fritz proběhl polovinu hřiště, ale brankář jeho akci zastavil. První větší šanci měl také soupeř, ale jejich hráč branku těsně minul. Vstřelili jsme rychlé dvě branky, první si připsal Jakub Rotta, druhou střelou z otočky Mateo Šoman. Kainz šel do kličky, jenže obránce jeho myšlenku vystihl. Před koncem první půle hry se dostáváme pod tlak a nemáme moc síly, ale stav 2:0 jsme do poločasu ubránili. Náš výkon není nijak přesvědčující, ale vedeme zaslouženě. Druhá polovina pokračuje ve stejném tempu jako ta první. Soupeře do ničeho nepouštíme a po dobře rozehrané standartní situaci zvyšuje na 3:0 Lukáš Mencler. Do konce utkání bylo ještě pár šancí na obou stranách, ale zápis mezi střelce nepřinesla. Utkání jsme odehráli zkušeně, tři výborná utkání odchytal Dan Jireček. Ve dvou dnešních utkáních nepustil ani branku.

V tomto turnaji končíme na třetím místě, do čtvrtého koše tak nepostupujeme.

Článek: Matyáš Kainz

Napsat komentář