SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsJunioři porazili slabší soupeře a upevnili si první místo v tabulce.

Junioři porazili slabší soupeře a upevnili si první místo v tabulce.

V sobotu 1.2 odehráli junioři dvě utkání. V prvním nastoupili proti Panterům B a ve druhém proti Wizards.

První utkání proti Panterům začalo vyrovnaně, oba týmy měly nějaké šance, ale neproměnili je. S postupem času ubývalo šancí, jedinou dobrou si vytvořil Matyáš Bóday, ale brankář jeho střelu vykryl. Soupeř se snažil nás tvrdě dohrávat u mantinelů a znepříjemnit nám hru. Dostáváme se i trochu pod tlak, který utlumujeme vstřelenou brankou, trefil se Lukáš Holas. Za několik vteřin již vedeme 2:0, opět skóroval Lukáš Holas. Po brance na 2:0 se naše hra zlepšuje a nepouštíme soupeře do velkých šancí. Branku na 3:0 přidává ještě před koncem první třetiny Jakub Kolář. Pantery jsme v první třetině přehráli a zaslouženě vedeme 3:0. Na všechny tři branky v první třetině přihrál Jakub Procházka. Ve druhé třetině se náš výkon zhoršil, dostali jsme dvouminutový trest, který odpykal Jakub Kolář za držení hole. Panteři přesilovou hru využili a snížili na 3:1. Po přesilové hře přidal soupeř další branku a dostal se zpět do zápasu. Situaci opět uklidnil Jakub Kolář, který nás poslal do vedení 4:2, následně jsme měli možnost trestného střílení, které zkušeně využil Matěj Štrobach. Jednu sekundu před koncem druhé třetiny se ještě prosadili hráči soupeře a před přestávkou byl tedy stav 5:3. Na začátku třetí třetiny jsme si zahráli přesilovou hru a tři sekundy před návratem hráče jsme jí využili, trefil se Matyáš Bóday. Trenéři se rozhodli stáhnout sestavu na dvě formace. Soupeř nás ještě zatlačil, snížil na 6:4, ale tím utkání skončilo a zvítězili jsme. Sice bylo utkání tříbodové, ale trenér Matoulek ho ohodnotil jako nejhorší výkon, který od týmu viděl.

Ve druhém utkání proti Wizardům se tým snažil, aby zlepšil trenérům náladu a povedlo se. Druhé utkání sice začalo naší chybou, kterou ale soupeř nevyužil a o chvíli později již vedeme 1:0, zařídil to Jakub Kolář. Po vsítění branky si začínáme věřit a hrajeme více na míčku, ale soupeř po chvilce stav srovnává na 1:1. Po této obdržené brance se trochu zlobí brankář Marek Juna a jde se napít na střídačku. Hlavní rozhodčí vedou utkání dobře, pískají stejným metrem na obě strany a vidí každý faul. Do vedení 2:1 po střele z pozice obránce nás posílá Lukáš Holas. Poté se do hry dostává formace pod vedením Matěje Štrobacha, zatlačí soupeře, vytvoří si několik dobrých střeleckých pozic, ale branka z toho není. Hráč soupeře unikl sám na brankáře Junu, ale ten ho skvěle vychytal. Z následného protiútoku se prosazuje opět Lukáš Holas. Hlavní rozhodčí vidí faul soupeře a chystá se vylučovat, ale nakonec k tomu nedojde, protože na 4:1 zvyšuje ve výhodě Ruben Stibor. Po využité výhodě se krásně prosazuje Adam Pekař. Z rohu jde do dlouhého výběhu a vymetá protilehlou šibenici branky. Po první třetině tedy vedeme 5:1 a trenéři jsou výrazně spokojenější než v minulém utkání. Ve druhé třetině se moc zajímavého neděje, soupeř má k dispozici pouze jednu přesilovou hru, kterou po obětavém bloku a krásném zákroku Marka Juny nevyužívá. Od poloviny utkání se náš výkon zhoršuje, ale hru kontrolujeme a protihráče do ničeho nepouštíme. Ve třetí třetině se nás snaží Wizardi ještě zatlačil, ale nedaří se mu to, a tak se do hry na dvě minuty dostává i Matyáš Kainz. Soupeři se povedlo snížit čtyři sekundy před koncem na 5:2, ale takto utkání končí a Wizards porážíme jasně a zaslouženě.

Další utkání nás čekají až v březnu v Kostelci nad Černými lesy, kde se utkáme se Sokolem Královské Vinohrady, který je na čtvrtém místě tabulky a proti Horním Počernicím.

Článek: Matyáš Kainz

Napsat komentář