SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsČerný výrazně pomohl k porážce Náchoda a stále bojujeme o lepší umístění do play-off.

Černý výrazně pomohl k porážce Náchoda a stále bojujeme o lepší umístění do play-off.

Závěr sezóny se pomalu blíží a s ním i play – off. V poslední době se nám příliš nedařilo a z prvního místa jsme se propadli až na místo čtvrté. Bylo třeba něco změnit a začít se na play – off řádně připravovat. Pojďme se podívat, jak probíhalo utkání s Náchodem. Tento zápas je vyjímečný převážně pro Tomáše Matoulka, který u nás právě od hostuje.

Už od úvodního hvizdu jsme na soupeře vlétli. Po dvou minutách hry se dokázal Černý krásně prokličkovat s míčkem za soupeřovu obranu a poté přihrát do prázdné branky Vondruškovi, který pokusem nepohrdnul. Naši hráči plní, co mají a Náchod má už od samého začátku problémy s rozehrávkou. Když získáme balónek, jdeme hned do útoku a daří se nám soupeře zamkout na jeho obranné polovině. V čase 7:33 se z tlaku po krásné kombinaci prosazuje Černý. Náš tlak stále pokračuje a vyplácí se. Drastich zvyšuje na 3:0. V osmnácté minutě se k první výrazné šanci dostává i Náchod, ale Hlinák úspěšně zasahuje. Naopak na druhé straně Černý nachází Pavlíčka na pravém křídle a ten střelou na bližší tyč přidává čtvrtou branku. 18:49 a hosté jsou na míčku. Vlček nahazuje na naši branku a Verner těsně před Hlinákem tečuje. Z celkem nenápadné akce je tak branka a do šaten jdeme za stavu 4:1.

Začátek druhé třetiny je podobný, jako té první. Soupeře k ničemu moc nepouštíme a hned po třech minutách hry se prosazuje Pavlíček. O třináct sekund později je za hrubost vyloučen Vlček a zkusíme si tak přesilovou hru, ve které nově figuruje Tomáš Vondruška. Pár výměn mezi obránci, míček jde na Černého, ten hází žabku na Kalinu a poslední jmenovaný strefuje míček ze vzduchu přesně k levé tyčce, 6:1. Neuvěřitelné je, že u všech šesti branek figuroval Jakub Černý, který se tak opět osamostatnil v kanadském bodování! V čase 28:48 si diváci mohli užít i trocha dramatu, když se chytl Mudra s Macháčkem. Ten chytnul našeho hráče pod krkem a rozhodčí se museli hodně snažit, aby vzniklou situaci uklidnili. Následnou přesilovou hru se nám nedaří už využít a naopak na druhé straně využívá v čase 33:33 Náchod našeho nedůrazu před brankou. Tyto dva góly soupeři pomáhají a začínáme se bohužel přizpůsobovat tempu Náchoda. Ten má za náš faul před brankou výhodu trestného střílení. Hlinák naštěstí likviduje. V čase 38:43 si ale červeno – černí vytvářejí další šanci a Kaválek tak napravuje své zaváhání z nájezdu. Do šaten jdeme za stavu 6:3.

Hned po 25 sekundách další části se Vondruška ujímá míčku a běží po levém křídle. Hledá na druhé straně Pavlíčka, obránce sice jeho pokus o přihrávku maří, ale nešťastně si sráží míček do vlastní branky. Jenže Náchod se nechce dát jen tak bez boje, jde jim přeci o play – off. 15 sekund stačí Vlčkovi, aby snížil na 7:4. Poté jsme opět faulovali před vlastní brankou a hosté mají opět výhodu trestného střílení. Hlinák, ale podruhé v utkání nájezd likviduje a to nám opět vlévá novou krev do žil. V čase 44:26 posílá Soukup krásnou přihrávkou Mudru do šance a ten přidává naši osmou branku v utkání. Náchod se ale stále nevzdává a po pouhých 27 sekundách se prosazuje Macháček. A jen pár vteřin na to musí Hlinák likvidovat další nebezpečnou střelu! Závěr zápasu má opravdu grády a ani jedno družstvo nechce druhému nic darovat. V čase 48:46 se míčku na půlce zmocňuje Matoulek a střelou z dálky překonává Skalického. Matoulek je v tomto zápase opravdu hladový a už od samého počátku ze sebe vydává to nejlepší. Šest minut před koncem se zbytečného faulu v rohu dopouští Haspeklo a hosté mají opět příležitost ke snížení. Početní nevýhodu se nám daří mervomocí odbránit a blíží se závěr zápasu. Náchod si bere time out a zkouší hru v šesti. V té si vypracujeme velikou šanci, ale Šiškovi se nedaří míček dopravit do odkryté branky. V čase 59:22 se prosazuje Svoboda a dělá tak definitivní tečku za dnešním utkáním.

Kromě druhé třetiny a začátku třetí jsme konečně po dlouhé době odvedli přesvědčivý výkon, do play – off musíme ale tento výkon rozhodně udržet v celém utkání, takže je před námi ještě hodně práce. Canneff nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen šesti bodový Jakub Černý, který aktuálně vede kanadské bodování celé ligy. Děkujeme všem divákům za vaši přízeň a vážíme si, že jste tu stále s námi, teď Vás budeme potřebovat ještě více! Následující utkání sehrajeme v neděli 23.2. na Děkance proti třetímu Mukařovu netradičně od 11 hodin.

Napsat komentář