SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMuži i přes skvělý výkon neudrželi vedení nad lídrem tabulky a berou pouze bod.

Muži i přes skvělý výkon neudrželi vedení nad lídrem tabulky a berou pouze bod.

Ve druhém utkání v letošním roce jsme přivítali aktuálního lídra tabulky ASK Orka Čelákovice. Minulé vzájemné střetnutí dopadlo lépe pro nás, avšak soupeře zdobí především kvalitní útok a několik posil se zkušenostmi ze Superligy. Kdybychom vyhráli, mohli jsme se dostat na 3. místo. Pojďme se podívat na průběh tohoto utkání.

Už od začátku jsme více na míčku a daří se nám vypracovat hned několik slibných šancí. Hostující gólman zatím čape. Na první branku si musíme počkat až do 12. minuty, když se Černý krásně strefil z půlky. V čase 14:00 má krásnou šanci Sandner, ale Zetek tentokrát nepouští za své záda. O chvíli později si i Orka vypracovává skvělou šanci, ale Hlinák předvádí skvělý zákrok. Zbytek třetiny máme míček většinou pod kontrolou my, ale stav na výsledkové tabuli je po první třetině pouze 1:0.

    

Druhá část začala podobně, jako skončila ta první. Matoulek se hned v jeho prvním střídání zmocňuje balónku a střelou k tyči zvyšuje náš náskok. V čase 23:30 se do nebezpečné situace dostává Špalek, ale našim obráncům se daří zblokovat nebezpečnou přihrávku. Ve 25. minutě zahrává Orka standartku z rohu. Míček se dostane až k Tichému do obrany, ten ho nahodí před branku a Doutnáč se pouze se štěstím strefuje ze vzduchu. Tento gól hostům pomáhá a dostávají se opět do tempa. Vytváří si jednu šanci za druhou, ale nám se je daří likvidovat. Od poloviny zápasu se opět ujímáme iniciativy my a utkání začíná připomínat basket, kdy jeden tým tlačí a po několika sekundách se snaží zakončit. Po zisku balónku následuje stejný proces na druhé straně. Utkání začíná nabírat i na tvrdosti a diváci tak přihlíží celkem atraktivnímu florbalu. V čase 38:33 si míček opět přivlastňuje Matoulek a přidává svůj druhý gól. Druhá třetina končí za stavu 3:1.

Předchozí dvě třetiny jsme předvedli celkem dobrý výkon, jenže proti Orce nesmíte povolit ani na minutu. Do třetí části vstupují lépe hosté, když si vytváří hned několik šancí. Ty zatím skvěle blokují naši obránci, nebo brankář. Do velkých příležitostí se dostává Sandner a Pavlíček, Zetek ale předvání dva skvělé zákroky. V čase 48:22 je vyloučen Špalek za bránění ve hře a my máme šanci zvýšit z přesilové hry. Bohužel se nám ale daří špatně rozehrát a namažeme Zadákovi míček přímo na hokejku. Ten střelou na bližší tyč snižuje na 2:3 a dává tak příležitost našemu obránci zpytovat svědomí. Naopak o 50 sekund později se Matoulek zvládne zorientovat před brankou soupeře a završuje tak hattrick. Bohužel minutu a půl po přesilovce následuje opět naše špatná rozehra a Hlinákovi nezbývá nic jiného, než faulovat. Následné trestné střílení pro nás naštěstí dopadá dobře. Strnad, který si chystal kličku nedojde ani k brance, míček se mu zastavuje a rozhodčí označují trestné střílení za neproměněné. V čase 55:03 Hlinák vyhazuje míček a soupeř se ho zmocňuje. Po povedené akci se Němečkovi daří strefit míček ze vzduchu a je to pouze o jednu branku. Tu dává o minutu a půl později Špalek a bohužel uvidíme prodloužení.

     

V prodloužení začíná Okra ve stylu superligových týmů s power – play a my se tak bráníme ve 3 proti 4. Velký tlak hostů se nám daří zvládat a Černý má jednu příležitost ke střelbě na odkrytou branku, tu však bohužel o kus míjí. Tlak Orky opět pokračuje a v čase 61:45 se po střele ze středu může Němeček radovat z vítězného gólu.

V utkání jsme byli lepším týmem my, ale opět jsme díky našim chybám nedokázali vedení udržet. Pozitivní je, že naše výkony se pomalu, ale jistě zlepšují, musíme ale rozhodně zapracovat na těchto klíčových momentech, které pak rozhodují utkání. Hráči zápasu byli vyhlášeni tříbrankový Matoulek a brankář hostí Zetek. Děkujeme všem divákům, kteří se dostavili nás podpořit. Další utkání sehrajeme v sobotu od 16:15 v Plzni.

Napsat komentář