SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsDorost jednou prohrál a jednou zvítězil, i přesto postoupil do prvního koše.

Dorost jednou prohrál a jednou zvítězil, i přesto postoupil do prvního koše.

Dorost dnes odehrál dvě utkání opět na Třebešíně, stejně jako minulý víkend.

V dnešním prvním utkání byla dorostu soupeřem Bohemka. Zápas začal ve velice slušném tempu, bylo hodně šancí na obou stranách. Ze začátku se více na míčku držel soupeř a bylo i hodně drobných faulů, které rozhodčí viděli a pískali je. První větší šanci jsme měli, když ze standartní situace vystřelil Štěpán Novák, ale branku nevsítil. S postupem času se držíme více na balónku a tvoříme si více šancí, ale první gól se povedlo dát Bohemce ze střely, kterou gólman zcela neviděl a propadla mu do branky. Po vedoucím gólu soupeř svou hru uklidnil a držel se v našem pásmu, ale podařilo se nám se z pod tlaku dostat do dobré šance, kterou vytvořil Filip Černý a přihrál Štěpánu Novákovi, který s klidem zakončil. Po srovnání stavu je zápas opět vyrovnaný a otevřený. Útočník Bohemians se dostal do úniku, ale brankář Vladař jeho šanci skvěle vykryl. Poté už jdeme do vedení, které nám zařídila stejná dvojice, branku dal Štěpán Novák a přihrál mu Filip Černý. Velkou šanci měl i Ruben Stibor, ale jeho střelu vychytal brankář soupeře. S dobře hrajícím útokem jsme také dobře bránili a blokovali hodně střel, čímž jsme pomáhali brankáři a ulehčovali mu práci. 25 sekund před koncem první třetiny srovnává Bohemka na 2:2. Do druhé třetiny jsme vstoupili dobře, vytvořili jsme si první dvě šance. Ta první skončila mimo branku, ale ta druhá již skončila v síti a postarali se o ní opět Štěpán Novák, který završil svůj hattrick po necelých šestnácti minutách, i potřetí mu asistoval Filip Černý. Bohemka opět pokračuje v tlaku, střílí na branku, se kterou si opět poradil Eda Vladař. Z následující akce už soupeř srovnal na 3:3. Poté šel Adam Vrba sám na branku, ale neprosadil se. Brankář Bučisu obětavě vyrazil balónek helmou, ale hráč soupeře ho sebral za brankou a zvýšil na 4:3. Trenér Hlinák si ještě vysvětloval tuto situaci s hlavním rozhodčím, ale ten svůj výrok nemění a branku uznává. Tímto stavem končí také druhá třetina. Ta třetí začíná v pomalejším tempu, zatím jedinou šanci měl Štěpán Novák, ale moc dlouho si připravoval střelu a soupeř mu balónek sebral. Po přesné přihrávce do úniku na gólmana se prosazuje Kryštof Počta. Hned po vstřelené brance jsme opět inkasovali, protože Tomáš Hájek špatně rozehrál a vznikla z toho situace tři na jednoho, kterou soupeř potrestal. Velkou šanci na vyrovnání spálil Kryštof Počta, jenže hned poté se prosadil Ruben Stibor, který svůj gól i pořádně oslavil. Po vyrovnávací brance jsme začali útočit, ale opět jsme propadli a inkasovali další branku. Ještě k tomu se nechal Kryštof Počta vyloučit na dvě minuty za sekání a naše šance na závěrečný tlak se hodně snížily. Trenéři a kapitán týmu Matěj Kolář si chtěli vyměnit pár názorů s hlavním rozhodčím, ale ten nebyl ochotný komunikovat. Trenéři si následně vyžádali oddechový čas a chystali taktiku na závěrečný tlak. Odvolali jsme brankáře, ale žádná obrovská šance nepřišla, a tak se skóre utkání již nezměnilo. Proti Bohemians jsme prohráli 5:6.

          

Do druhého utkání jsme nastoupili proti Black Angels, kteří byli oslabení, protože poslali své klíčové hráče na zápas juniorské kategorie. Hned na začátku posunul Filip Černý míček na Kryštofa Počtu, ten ale neproměnil. První část utkání hodně vyrovnaná, ale první do vedení jdeme my, a to nám zařídil nejlepší střelec z prvního utkání Štěpán Novák, kterému asistoval Kryštof Počta. Po chvilce jsme měli k dispozici standartní situaci. Tu provedl Matěj Kolář se Štěpánem Novákem skvěle, druhý jmenovaný opět skóroval, první jmenovaný mu asistoval. Hru jsme začali kontrolovat a tvořili jsme si další dobré šance, v jedné z nich Matěj Štrobach je těsně přestřeli branku. Soupeř poté utkání ještě upravil na 2:1, jenže pak přišla naše skvělá část, kdy jsme vstřelili čtyři branky a vedli již 6:1. Postarali se o ně Kryštof Počta, který dal dvě z nich, Matěj Štrobach a Filip Černý, který touto brankou zaznamenal svůj první gól v kategorii dorostenců, a tak mu hned spoluhráči vyžádali památeční míček. Black Angels na naše branky reagovali a snížili na 6:3, ale jejich šance ukončil Kryštof Počta, který posunul skóre na světelné tabuli na 7:3. Soupeř již jen upravil na 7:4, a tímto stavem utkání skončilo.

Jelikož jsme zvítězili jen jednou a neporazili jsme Bohemku, tak nám k postupu do prvního koše pomohl Náchod, který hrál utkání před námi a porazil Klokany 4:3. Naší výhrou a výhrou Náchodu jsme tedy postoupili do prvního koše a spokojenost trenérů a hráčů na lavičce byla velká. Po dvou po sobě jdoucích skvěle odehraných víkendech čeká dorostence první koš.

 

Článek: Matyáš Kainz

Napsat komentář