SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsSkvělá třetí třetina nedokázala smazat předchozí dvě třetiny hrůzy. Kobylisy si odváží z Třebešína tři body.

Skvělá třetí třetina nedokázala smazat předchozí dvě třetiny hrůzy. Kobylisy si odváží z Třebešína tři body.

Tři kola před koncem nás čekalo druhé utkání druhé poloviny sezóny. V domácí odvetě jsme se postavili proti Florbal TJ Kobylisy. Poslední vzájemný zápas dopadl lépe pro nás, ale závěr byl velice vyhrocený. Jen v poslední minutě bylo rozdáno hned 54 trestných minut! Teď nás navíc trápí značná marodka a absence klíčových hráčů, takže jsme ze sebe museli vydat jen to nejlepší.

Hned od začátku do toho vlítly oba týmy naplno. První zákrok si připisuje Hlinák po dvou minutách hry. V čase 2:41 běží hostující útočník do výběhu a podaří se mu propasírovat míček pod hokejkou našeho obránce. K tomu se dostává Kindl a posílá Kobylisy do vedení. Pár sekund na to se o srovnání snaží Kalina, ale neúspěšně. Následuje náš dvouminutový tlak, ale hostům se ho podaří odvrátit. Na druhé straně zvoní tyč. 9:17 a Hlinák musí opět zasahovat proti nebezpečné střele Kočího. Ve 14. minutě střílí na branku Semerád, ale brankář střelu vyráží. Se štěstím se dostává k míčku Neužil a posunutím míčku do odkryté branky zvyšuje na 2:0. Začínáme hrát jako opaření a 20 sekund naší napozornosti stačí Kobylisým na další gól. V šestnácté minutě letí dlouhý míček na Pohořalého, tomu se i přes veškerou snahu nepodařilo balónek propasírovat za záda Palečka. V čase 17:16 se u mantinelu ostře opřel Michálek o Filipa a vykoledoval si dvou – minutový trest. Následně si po roztržce s Mudrou za tento zákrok vybral ještě jeden trest za hrubost. Přesilová hra sice nebyla zahrána špatně, ale do šaten jdeme s tří – brankovou ztrátou.

Pokračující přesilová hra dopadá bez úspěchu. Dvacátá třetí minuta a naše trápení neustává. Paldus nachází osamoceného Zíku a stav je už 4:0. Za hru vysokou holí následuje naše další přesilová hra. Tu po 37 sekundách zužitkovává Mudra po přihrávce Černého. Ten samý hráč má jen o chvilku později velikou šanci, ale Paleček dnes opravdu nechce inkasovat. Ve dvacáté osmé minutě vybojujeme balónek na naší obranné půlce a jdeme do přečíslení. Soukup nejprve nastřeluje brankáře, ale Filip se dostává k odraženému míčku a střelou pod břevno snižuje na 2:4. Začínáme se pomalu zvedat a Haspeklo nastřeluje tyč! Následuje velmi sporné vyloučení Soukupa. Ten je tvrdě atakován a když neustojí souboj, padá do střely hostujícímu útočníkovi. Za tuto situaci si vykoleduje 2 minutový trest za sekání a Kobylisy proměňují početní výhodu. Chvíli na to jde atmosféru trestné lavice okusit i Filip a hosté ukazují, že přesilovky jim opravdu jdou, 6:2. Soukup se poté pokouší o snížení skóre, ale Paleček dnes neskutečně čaruje. 38:27 a skóre je 7:2. 39:24 – 8:2 a Hlináka střídá v brance Procházka, který si v áčku odbývá svou premiéru. Po hororových dvou třetinách odcházíme do šaten s šesti – brankovou ztrátou a pokud nechceme, aby byl náskok ještě vyšší, musíme s tím něco udělat. Z naší strany jeden z nejslabších výkonů.

Do třetí třetiny vstupujeme o něco lépe, však už nemáme, co ztratit. V čase 41:36 se po asistenci Haspekla strefuje Soukup. Pár sekund na to se dostávají hosté opět do šance, tu ale maří za cenu trestného střílení Munk. Procházka čelí Hrdličkovi a připisuje si první vychytaný nájezd. Ve čtyřicáté třetí minutě jde na trestnou lavici opět Michálek, který je celý zápas (a promiňte mi ten výraz) na přesdržku. Přesilovka bohužel bez úspěchu a Procházka si hned po jejím skončení připisuje další zákrok. 45:21 a míčku se ujímá Kalina. Ten nechytatelnou střelou snižuje na 4:8 a dostává nás opět do tempa. Utkání se přiostřuje a k vidění je vidět hned několik tvrdých zákroků. Následuje náš tlak, který zužitkovává Mudra po přihrávce Veselého a přibližujeme se na rozdíl tří branek. Padesátá pátá minuta a Filip nevybíravě fauluje před brankou. Procházka si při svém debutu připisuje už druhý vychytaný nájezd! Čtyři minuty před koncem se obmění naše sestava a snažíme se o dotažení skóre. V čase 56:17 nachází Kalina krosovou přihrávkou Mudru a ten kompletuje hattrick. Hrajeme power – play a náš tlak i nadále pokračuje. Bohužel se hostům podaří zblokovat naši střelu a samostatným únikem opět navyšuje vedení. Minutu a půl před koncem následuje stejná situace a je hotovo.

V odvetě s Kobylisama prohráváme na domácím hřišti 6:10. Výborná třetí třetina v našem podání bohužel nestačila smazat ty předchozí dvě špatné a dává nám to tak důvod k zamyšlení se nad našimi chybami. Nejlepším hráčem na straně hostů byl vyhlášen Kočí, který zaznamenal hned pět kanadských bodů. Na naší straně to byl brankář Jirka Procházka, který si za fantastický výkon a dva vychytané nájezdy odnesl cenu pro nejlepšího hráče od našeho partnera Canneff. Příští utkání se střetneme s momentálně posledním celkem. Zápas v Litvínově odstartuje v sobotu od 17 hodin.

 

Napsat komentář