SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsOpět zpátky na vrcholu. Bučis nepřipustil obrat a Wizards okradl o všechny body.

Opět zpátky na vrcholu. Bučis nepřipustil obrat a Wizards okradl o všechny body.

První půlku sezóny jsme zakončili na 4. místě a po minulé prohře na nájezdy jsme měli kouzelníkům co vracet. Wizards posílení Šrámkem, který si vyzkoušel letos i Superligu v Tatranu se za posledních 7 kol neskutečně zvednul a nyní s námi bojuje o 1. místo v tabulce. Sedm kol za sebou dokázal zvítězit a nás čekal tvrdý souboj o vrchol tabulky.

Lépe začínají domácí, když hned po minutě hry vysílá Šrámek první střelecký pokus. V čase 2:49 si Pavlíček vypracovává individuální šanci a po střele na vzdálenější tyč upravuje skóre na 1:0. Další branku do sítě Wizards přidává o 3 minuty pozdějí Vondruška po asistenci Kaliny. V čase 9:30 se o střelecký pokus z dálky snaží Lazárek a Galajda na jeho pokus nestačí. Pouhých 50 sekund snaží týmu hájící oranžové barvy na srovnání skóre. Sandner se následně ujímá balónku a soupeř má co dělat, aby mu ho sebral. Ve 13. minutě zahráváme z rohu standartní situaci a Drastich nás po nacvičeném signálu posílá opět do vedení. Závěr třetiny patří především domácím, kteří se dostávají do nepříjemných protiútoků, naštěstí ani jeden pokus nekončí v naší brance.

Druhá třetina se odehrává především ve znamení opatrnosti, ani jeden tým nechce inkasovat branku. Hra se odehrává především ve střední části hřiště. 32:03 získává míček u mantinelu Vondruška. Vašíček se ho snaží atakovat, ale náš útočník se mu zkušeně vyhýbá. Vašíček následně letí za mantinel a zranění ho vyřazuje ze hry. Po dlouhé době tu máme třetinu bez branek, ale pozitivum oproti nevstřelené brance je, že jsme ani žádnou neobdrželi.

Vývoj hry zapříčinil obměnu sestavy domácích, ta však nahrála do karet především nám, protože hned po 36 sekundách přidal svou druhou branku v utkání Drastich. V čase 44:35 se po přihrávce Sandnera zmocňuje míčku Pohořalý a ten si po opravdu dlouhé době připisuje cenný bod v podobě gólu. Pak následuje sporné vyloučení a Wizards po povedené kombinaci snižují na 3:5. Odpověď na sebe ale nenechává dlouho čekat a v čase 47:13 přidává další branku do sítě domácích Pavlíček, který aktuálně vévodí tabulce střelců. V závěru utkání se snaží kouzelníci něco vymyslet, ale Galajda zatím nepřipouští zvrat utkání. V padesáté čtvrté minutě jdeme brejk 3 na 1 a Krob zatahuje za záchrannou brzdu. Následnou početní výhodu se nám ale nedaří využít. V poslední minutě stoupá tlak domácích a ztráta míčku na půlce a následná branka do naší sítě vlévá oranžovým novou krev do žil. 59:39 a Wizards dramatizují utkání. Branka na 4:5 vysokou holí platit neměla (sám hráč se přiznal – samozřejmě až po utkání). Bohužel vysokou hokejku vidělo asi jen všech 37 hráčů s členy realizačního družstva, pořadatelé a 150 fanoušků. To bylo rozhodčím málo a tak gól uznali. Díky tomu jsme ještě museli čelit nepříjemnému závěrečnému tlaku. Naštěstí dvě nebezpečné střely vychytal Galajda a nepřipustili jsme tak obrat.  Nejlepším hráčem utkání na naší straně byl vyhlášen Matyáš Kalina, který si dělal dnes s obranou Wizards opravdu co chtěl a ještě si připsal tři asistence.

Z Kunratic si odvážíme po zasloužené výhře 3 body a druhou polovinu sezóny začínáme na 1. – 3. místě. Na těchto pozicích jsou tři týmy, které mají shodný počet bodů a rozhoduje pouze skóre. V příštím kole nás čeká na domácí půdě utkání s Kobylisama, které se momentálně nachází na 9. příčce.

Napsat komentář