SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMuži zvládli odvetu v Litvínově s přehledem a dál bojují o prvenství.

Muži zvládli odvetu v Litvínově s přehledem a dál bojují o prvenství.

V Praze byl výrazně posílený Litvínov pro muže opravdu tvrdým oříškem. Poslední vzájemné utkání dopadlo po nájezdech lépe pro našeho soupeře a pokud chceme pomýšlet na vrchol tabulky, bylo potřeba splnit na severu Čech povinnost. Výkony i výsledky jsou v našem podání  kolísavé a je potřeba se opět vrátit na vítěznou vlnu. K tomu nám měl pomoct zápas s posledním celkem tabulky.

Do zápasu vstupujeme lépe my, když Jireček ztratí míček na půlce a dvojice našich nejproduktivnějších hráčů Černý – Kalina se postarají o první branku. Následuje pár střeleckých pokusů domácích, ale bez úspěchu. O druhý gól se postará Drastich z trestného střílení, když nalezne místo u levé tyčky. Vodička následně běží sám na branku, ale netrefuje se. V patnácté minutě Pohořalý míří pouze do tyče, ale o půl minuty později následuje naše přesilová hra. V té je sice velké množství pokusů, ale ani jeden nekončí za zády Pospíšila. Na 3:0 zvyšuje pár sekund po návratu hříšníka Soukup. Další početní výhodu Soukup už zužitkuje a dorážkou ze středu se podruhé v utkání zapisuje mezi střelce. 19:20 a Litvínov opět hraje oslabení. Tentokrát si Jireček za dva zákroky vyfasuje trest na 2+2 minuty. Další početní výhodu využívá Mudra po přihrávce Černého a do šaten jdeme za stavu 5:0.

Domácí začínají další část pod velkým tlakem, ale osvobozují se. V čase 21:48 napřahuje Kalina a nekompromisní střelou zvyšuje na rozdíl šesti branek. Litvínov se následně opět proviňuje a branka Černého nutí domácí ke změně gólmana. Ten je hned od začátku prověřen a od další branky domácí zachraňuje tyč. K tlaku se dostávají nakonec i domácí a Jireček snižuje na 1:7. Odpoveď na sebe ale nenechává dlouho čekat a Šiška střelou z výběhu ukazuje, kdo má navrch. Litvínov si bere time – out a po poradě je na domácích vidět nový impulz do hry. I přesto se druhé lajně daří skvělá rozehrávka, ve které se na balonku vystřídají všichni hráči. Následně Mudra zasekává před brankou, obehrává obránce a Soukup si střelou do prázdné branky připisuje hattrick. V čase 36:00 si i Litvínov vypracuje pěknou akci a Jireček strefuje odkrytou branku. Do konce třetiny se mezi střelce zapisuje ještě Pavlíček a po druhé třetině je skóre 10:2.

            

Vovesný po minutě a půl chybuje, míčku se zmocňuje Soukup, posílá na Matoulka a ten střelou pod břevno přidává další branku. Následuje tří – minutovka, během které dáme tři góly a Litvínov už hraje pouze o výsledek. Poté se opět snaží o branku domácí, ale Galajda další gól nepřipouští. Naopak se o navýšení skóre postará Drastich. V čase 57:02 se opět Litvínov dostává do oslabení a o definitivní tečku za utkáním se postará Mudra střelou ze strany. Utkání končí za stavu 16:2.

Jak řekl trenér Jan Zahalka, takový zápas jsme potřebovali. Dostali jsme zpět sebevědomí, nicméně pár chyb tam ještě bylo, na kterých se musí zapracovat. Nejlepším hráčem utkání byl vyhlášen pětibodový Soukup. 7 bodů zaznamenal ještě Jakub Černý, který vstřelil 2 branky a hned u pěti asistoval. Následující zápas sehrajeme proti Benešovu na Třebešíně od 18 hodin. Zároveň je to poslední zápas tohoto roku a uděláme vše pro to, aby naši fanoušci odcházeli spokojení a my zakončili letošní rok na co nejlepším místě.

Napsat komentář