SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMladším žákům se poslední utkání před Vánoci moc nevydařili, ale porazili Kladno a udrželi se ve čtvrtém koši.

Mladším žákům se poslední utkání před Vánoci moc nevydařili, ale porazili Kladno a udrželi se ve čtvrtém koši.

V sobotu odehráli mladší žáci tři utkání, které pořádal Králův Dvůr. Soupeři byli papírově slabší, ale víkend se nám vůbec nepovedl, ale v posledním utkání jsme zvítězili a nespadli do nižšího koše.

První utkání jsme odehráli proti Benešovu. Začátek byl hodně vyrovnaný ze všech hledisek, oba týmy hodně faulovali i měli šance, ale branky z toho nebyly. Vedení se první ujal Benešov ze své první opravdu tutové šance. Po inkasovaném gólu jsem začali tlačit, šance měli Pártl i Smitka, ale ani jedna střela nezapadla do branky Benešova. Soupeř uniká po našem tlaku do brejku, první ránu zastavuje tyčka, ta druhá již končí v síti po střele z levé strany hřiště. 0:2. Po gólu na 0:2 se dostáváme pod větší neustávající tlak, ze kterého jsme se dlouho nemohli vymanit, nakonec se to povedlo Kainzovi, který měl šanci, ale před střelou se mu balónek svezl po čepeli. V rychlém časovém sledu po této šanci dostáváme dvě branky, jedna padla po špatné přihrávce obránci od Kainze, druhá následovala hned po vhazování. V prvním poločase se nám povede jen snížit na 1:4, když Šoman krásně přihrává Kainzovi, který se krásně trefuje bekhendem do protipohybu gólmana. Tímto stavem první poločas končí, začátek prvního poločasu jsme prospali, soupeř nás přehrával, ale ke konci se naše hra zlepšila. Ve druhém poločase jsme již byli lepší, hodně jsme stříleli na branku a měli jsme více šancí. Benešov čekal pouze na brejky, do kterého se dostal, dvakrát si hezky přihrál a zvýšil na 1:5. Po gólu protihráči hru uklidnili a postupem času přidali gól na 6:1. Od tohoto gólu nemá zápas moc náboj, před koncem přichází pár šancí na obou stranách. Minutu a půl před koncem výsledek ještě koriguje Lukáš Kainz svým druhým gólem v utkání. Na výsledku utkání se nic nemění a Benešovu podléháme 2:6.

Ve druhém utkání nás čekal domácí Králův Dvůr. Utkání začalo opět vyrovnaně, první branku jsme dali my. Postaral se o ní Novotný. Od naší první branky po necelé minutě hry jsme lepší máme hodně šancí. Sám na brankáře jde Fritz, Pártl prošel půl hřiště, ale branku vysoko přestřelil. Králův Dvůr si za polovinu nevytvořil moc šancí, ale dvě z nich proměnil. První gól jsme inkasovali v polovině poločasu a druhý smolně devět sekund před koncem. Oproti prvnímu utkání jsme první polovinu neprospali, podržel nás také gólman Dan Jireček. Soupeř vstoupil lépe do druhé poloviny, zatlačil nás do našeho pásma a zkoušel pozornost obrany a gólmana. Šoman utekl do brejku, který neproměnil. Po této akci jsme špatně vystřídali a soupeř se dostal do vedení 3:1. Po minutě hry propadáváme ve středu hřiště a je to 4:1 pro Králův Dvůr. Trenér stahuje hru na dvě formace, což se vyplatilo, protože na 2:4 snížil Vítek Pártl. Soupeř nás k ničemu nepouští a hru zkušeně kontroluje. Po střele z otočky zvyšuje Králův Dvůr na 5:2 a utkání již bezpečně dohrává. Sedm sekund před koncem zápasu upravil výsledek Mateo Šoman, ale i ve druhém utkání podléháme 3:5.

           

Třetí utkání jsme odehráli proti Kladnu, utkání bylo důležité pro obě mužstva, protože se hrálo o udržení se ve 4. koši. Na toto utkání přijeli soupeři pomoci tři hráči, kteří na prvních dvou předešlých zápasech nebyli. Do utkání vstoupilo Kladno aktivněji, všechny střely vykryl Dan Jireček, a tak se hra vyrovnala. Na střeleckou listinu se jako první zapsal Dan Fritz, který proměnil první velikou šanci. Po brance jsme se dostali více do hry, ale soupeř na naší první branku rychle odpověděl. Za stavu 1:1 jsme zahrávali přesilovou hru, kterou jsme sice nevyužili, jenže hned pár vteřin po ní se trefil Manďák. Hra se přenáší ze strany na stranu, Kladno nejprve nastřelilo břevno, poté se po nepřehledné situaci v brankovišti soupeře ukázal míček těsně vedle tyče. Protihráči míček sebrali, utekli do přečíslení a vyrovnali na 2:2. Za tohoto stavu končí první poločas, hra je vyrovnaná, obě mužstva bojují a vydávají ze sebe maximum, protože nikdo nechce sestoupit o koš níž. Druhá třetina začala naším tlakem, pár šancí jsme zahodili, ale po 48 vteřinách se prosadil zkušený střelec Mateo Šoman. Po tomto gólu padli rychlé dvě branky, soupeř nejprve vyrovnal, poté jsme se opět po dorážce Štěpána Maliny ujali vedení 4:3. Smitka špatně vyhodil balónek po mantinelu, soupeř ho přehrál na střed a opět utkání dorovnal. Remízový stav ani teď netrval dlouho, Kainz zkušeně vystřelil z otočky a mířil přesně do horní poloviny branky. Kainz si vyzkoušel také roli asistenta u branky, míček naservíroval Počarovskému, který odehrál své první utkání za áčko a hned skóroval. Kladno si bere oddechový čas a 58 sekund před koncem snižuje na 5:6. Vyrovnat se mu však nepovede. Vítězíme 6:5 a zůstáváme ve čtvrtém koši. Utkání bylo bojovné, ale naše vítězství zasloužené.

Mladší žáci odehráli poslední utkání před Vánoci, další utkání je čekají až v roce 2020. Letošní podzim pro ně byl hodně úspěšný, jelikož postoupili o tři koše výš.

 

Článek: Matyáš Kainz

 

Napsat komentář