SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsJunioři zvítězili ve dvou velice těžkých utkáních a jsou na prvním místě v tabulce!

Junioři zvítězili ve dvou velice těžkých utkáních a jsou na prvním místě v tabulce!

Junioři mají za sebou velice těžký víkend, ale zvládli ho opravdu výborně. Podařilo se jim dvakrát zvítězit a vyhoupnout se tak na první místo tabulky 2. ligy juniorů.

V prvním utkání se nám do cesty postavil skvěle hrající Tatran. Před tímto kolem byly na prvním místě právě Střešovice, a proto pro nás bylo hrozně důležité v utkání něco uhrát. Již před začátkem utkání bylo jasně vidět, že soupeř nastoupil do utkání ve skoro dvakrát větším počtu hráčů, než měli k dispozici naši trenéři. Největší problém jsme měli v obraně, ze které vypadl hlavně náš obránce z první formace Lukáš Holas. Díky málo lidem jsme museli dělat nějaké změny v sestavě, ale na předvedené hře to nebylo tolik poznat. Utkání s Tatranem jsme začali dobře, když již ve třetí minutě vstřelil gól na 1:0 Jan Wald, asistoval mu Jakub Kolář. Soupeř dokázal na gól rychle odpovědět o půl minuty později. Poté až do desáté minut byla hra vyrovnaná, soupeř dobře presoval, ale další branka přišla až v čase 9:05, když se prosadil Jakub Kolář, jemuž přihrál Jakub Procházka. Po chvíli jsme se dostali do vedení 3:1. Branku vstřelil Šimon Pavlíček, asistoval Jakub Kolář, který už má 1+2 v dnešním utkání. Zbytek a první části jsme dohrávali v oslabení, protože dvě minuty za sekání si musel odsedět Tomáš Hájek. Soupeř přesilovou hru nevyužil a první třetina tak skončila stavem 3:1 pro Bučis. Do druhé třetiny jsme vstoupili dalším vyloučením. Tentokrát obdržel dvě minuty Kryštof Počta za hru rukou. Tuto přesilovou hru již soupeř využil a snížil skóre na rozdíl jedné branky. 43 sekund po přesilové hře soupeře jsme opět zvýšili náskok na rozdíl dvou gólů. Skóroval Štěpán Novák, přihrál mu Kryštof Počta. Po této brance byl Tatran trochu zaskočený a dvakrát fauloval, jednou ho rozhodčí potrestal dvěma minutami za hrubost a podruhé za sekání. Ani jednu přesilovku jsme nevyužili a stav utkání byl tak stejný. Před koncem druhé třetiny se ještě prosadil Šimon Pavlíček bez asistence a dostali jsme ještě jeden dvouminutový trest, který dostal Tomáš Hájek. Tuto přesilovou hru soupeře rozdělila přestávka, ale ani po přestávce se Tatran neprosadil. Trefil se až po ní a snížil na 3:5, i na tuto branku jsme ale rychle odpověděli gólem Štěpána Nováka. Po třech minutách od tohoto gólu se nechal vyloučit na trest 2+10 za nesportovní chování Matyáš Bóday. Během dvou minut přesilové hry Střešovice snížily a vybraly oddechový čas. Po oddechovém čase se jim povedlo ještě snížit na rozdíl jediného gólu, ale tím utkání skončilo. Tatran sice na konci hodně tlačil, hrál 6 minut v šesti, ale nám se vedení povedlo udržet a v důležitém utkání jsme zvítězili 6:5.

                              

Druhé utkání nás čekalo proti Kobylisům, v tabulce byly sice čtvrtí, ale i přesto to bylo velice těžké utkání. Soupeř do utkání vletěl a po půl minutě se dostal do vedení 1:0. Ze začátku nás soupeř tlačil, hodně střílel na branku, ale hodně střel zablokovali obránci a ulehčili tím práci gólmanovi. Po počátečním tlaku hrajeme přesilovou hru, kterou soupeř v její první polovině dobře brání, avšak nakonec jsme přesilovku využili střelou z otočky Jana Walda. Po vstřeleném gólu se dostáváme do hry a soupeře začínáme přehrávat. Kobylisy se dostali do brejku, který zkušeně proměnili. My na nic nečekáme a rychle utkání vyrovnáváme, opět se o branku postaral Jan Wald. Zápas je teď naprosto vyrovnaný a otevřený, je to i o tom, komu se povede dříve vstřelit gól, což se povedlo nám. Trefil se v tomto utkání již potřetí Jan Wald a vedeme 3:2. Soupeři se rychle povedlo odpovědět a první třetina končí stavem 3:3. Druhá třetina začala vyrovnaně, rozhodčí signalizoval vyloučení, na které nakonec nedošlo, protože se ve výhodě prosadil Šimon Pavlíček. Kobylisy čekali na naše chyby v obraně, kterých už jsme se vyvarovali a moc jich neděláme. V krátkém časovém sledu jsme byli dvakrát vyloučeni. První trest dostal Kryštof Počta za zdržování hry, podruhé na trestnou lavici usedl Jakub Procházka, který sekl soupeře a dostal také dvě minuty. Soupeř ani jednu přesilovou hru nevyužil, což byl asi zlom tohoto utkání. Musí se dodat, že obrana bránila obě přesilové hry Kobylis výborně, pár dobrých zákroků předvedl i náš brankář Pavel Zeman, který dnes jinak neměl moc dobrý den. Po dvou přesilovkách soupeře jsme dostali příležitost i my, ale po minutě a půl jsme se nechali také vyloučit. Hrálo se čtyři na čtyři s následnou přesilovou hrou Kobylis. Ani tuhle soupeř nevyužil a po druhé třetině vedeme 4:3. Soupeř vstoupil velice dobře do třetí třetiny, ale jejich tlak rychle polevil. Moc šancí na začátku třetí třetiny nebylo, sudí tohoto utkání nás opět vyloučil za nesportovní chování, provinil se Štěpán Novák. Soupeř měl šance, ale perfektně je vychytal Pavel Zeman, kterému se nepovedla první třetina, ale teď chytá dobře a drží nás. Po těchto zákrocích předvedl krásnou průnikovou akci ve vlastním oslabení skoro polovinou hřiště Šimon Pavlíček, který se ani v zakončení nemýlil a vedeme již 5:3. Zbytek přesilové hry jsme ubránili a ještě přidali další branku, 6:3. Branku vstřelil Jakub Kolář. Po tomto gólu se soupeř nechal vyloučit za nesportovní chování, takže máme ještě přesilovou hru. Soupeře již přehráváme a kontrolujeme zbytek utkání. Kobylisy se ještě dostaly do hry a snížily na 5:6. Naše vítězství potvrdil Šimon Pavlíček po další jeho průnikové akci. Soupeř vsadil vše na útočnou kartu, ale výsledek se mu zvrátit nepovedlo. I ve druhém utkání se nám povedlo zvítězit 7:5 a posouváme se tak na první místo tabulky.

Odehráli jsme dvě skvělá a bojovná utkání, další kolo odehrajeme až 19. 1., takže na prvním místě tabulky budeme přes vánoční svátky.

                             

 

Napsat komentář