SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMladší žáci si hned v prvním kole zahráli finále.

Mladší žáci si hned v prvním kole zahráli finále.

Jako první do boje vstoupili mladší žáci A, kteří hráli v sobotu 28.9. v hale Campanus.

Prvním soupeřem jim byla SK Dvojka Praha. Utkání jsme začali aktivně, byli jsme lepší, více drželi balonek, měli více šancí a měli jsme více ze hry. V tom nás podpořila ještě přesilovka, kterou se nám podařilo využít. Po přesilovce soupeř nestíhal, zavřeli jsme ho na jeho polovině a vytvářeli jsme si další velké šance. Pár se jich nepovedlo proměnit, soupeř se z tlaku dostal a byli jsme vyloučeni. Oslabení se nám podařilo skvěle bránit, vytvořili jsme si nějaké šance i ve čtyřech. Největší přišla ke konci přesilovky, když Novotný utíkal sám na branku, byl faulovaný a sudí nařídil trestné střílení, které ale Benko neproměnil. První polovina skončila za stavu 4:1 pro nás.

                 

Do druhé poloviny jsme vstoupili výborně, během necelé minuty jsme dali dva góly a dostali se do pětigólového vedení. Ve druhé polovině jsme hru kontrolovali a byli jsme o hodně lepší než náš soupeř, kluci byli koncentrovaní, nedělali zbytečné fauly a výborně kontrolovali hru. Dvojka úplně vypadla z koncentrace, dostávala jeden gól za druhým, rodiče v hale skvěle podporovali a fandili. I dále jsme si vytvářeli velké šance, jednou jsme trefili břevno, poté tyčku, soupeř dohrával utkání pod velikým tlakem, v podstatě jako celé utkání. Dvojku jsme naprosto přehráli a získali tak první vítězství 15:2. V tomto utkání se třikrát trefil Vlček, Manďák a Šoman, dva góly přidal Kainz a Fritz, jeden gól přidal Novotný.

Do druhého utkání jsme nastoupili proti Bohemians Praha 7. Toto utkání bylo zezačátku oproti tomu minulému hodně vyrovnané, měli jsme s Bohemkou podobně šancí, podobně jsme drželi balonek, s časem si vypracováváme šance, které neproměňujeme, ale poté přijde jedna, kterou se dostáváme do těsného vedení 1:0. Postupem času máme více ze hry a tvoříme si více šancí a dostáváme se do vedení 2:0. Bohemka na konci první poloviny snižuje na 1:2. Obrana je ale stejně dobrá jako v prvním zápase proti Dvojce. První polovina skončila 2:1 pro nás, ale Bohemka začala na konci trochu tlačit. Po začátku druhé poloviny pokračuje Bohemka stejně, dál tlačí, má více šancí a nakonec srovnává na 2:2. Utkání se stalo naprosto vyrovnaným, hrálo se ze strany na stranu, soupeř nás nadále zatlačuje, ale my se z toho dostáváme gólem, který nakonec celé utkání rozhodl a vstřelil ho Lukáš Kainz. Po gólu se hra trochu uklidnila, ale rozhodčí nás posílá nesmyslně do tří, oslabení jsme ale přežili a z úniku po jeho konci se dostáváme do vedení 4:2. Bohemka přestává hrát a my se hned dostáváme do vedení 5:2, soupeř si bere oddechový čas a vymýšlí, co by s utkáním ještě udělal. Bohemka tlačí, ale s utkáním už toho moc neudělá, minutu a půl před koncem odvolává gólmana, což jí k ničemu nepomohlo, protože se trefujeme do prázdné branky a zvyšujeme tak na 6:2 a o tomto utkání je rozhodnuto, budeme hrát finále. Skóre ještě upravuje Manďák a vedeme 7:2. Zápas byl celou dobu vyrovnaný, ale nakonec jsme si vytvořili více šancí a dokázali Bohemians přehrát. Góly vstřelili Rotta, Malina, Kainz, Šoman, Vlček, Manďák a ještě jeden střelec, kterého jsem nestihl zaregistrovat, nemůžu to ani zjistit, protože na českém florbale to nemají doplněné.

                          

Do finále jsme nastoupili proti kanonýrům Kladno. Utkání začalo vyrovnaně, hrálo se ze strany na stranu, ale moc šancí se ani na jedné straně nevytvářelo. První větší šanci si vytvořilo Kladno a také se dostalo do vedení. Hra se zase vyrovnala, pak se nám povedlo vyrovnat na 1:1. Kladno pak během chvilky střílí tři góly a vede tak 4:1. Po poslední brance se trochu zvedli a Šoman snížil na 2:4, tímto stavem také skončila první polovina. Po začátku druhé poloviny jdeme sami na branku, po faulu jedeme trestné střílení, které měl na starosti Matteo Šoman, ale bohužel kontaktní branku nepřidal. Po trestném střílení jde Kladno dvakrát do úniku a oba proměňuje a vede už 6:2. Kladno se ve velkém utkání dostává do velkého tlaku, přehrává nás absolutně ve všem, nám už po dvou těžkých utkáních dochází síly, děláme chyby, Kladno toho využívá a zvyšuje na 7:2, tímto stavem utkání skončilo. Není se čemu divit, že nám došly síly, protože utkání mezi naším zápasem s Bohemians a Kladnem bylo kontumováno, takže jsme odehráli dvě utkání jdoucí hned po sobě. Tento turnaj končíme na druhém místě, což je docela úspěch po minulé sezóně, která nebyla výkonostně vůbec dobrá. Sobotní výkon byl kvalitní a dalo se na zápasy a předvedenou hru koukat.

Mladší žáci B měli svoje utkání na programu v neděli 29.9 na Třebešíně. Herně a výsledkově se to s áčkem nedalo rovnat, tým odehrál tři utkání stejně jako áčko. Podlehl Kladnu B 0:5, porazil Benešov 6:3 a v posledním hodně vyrovnaném utkání podlehl Neratovicím 1:2. Béčko tak skončilo na čtvrtém místě.

 

Článek: Matyáš Kainz

 

Napsat komentář