SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsBučis získal z 1. ligy na roční hostování dvě velké posily!

Bučis získal z 1. ligy na roční hostování dvě velké posily!

Nová sezóna nám přinesla i pár obměn v sestavě a mezi ně se řadí i podepsání dvou velkých posil. Matyáš Kalina a Jakub Černý přichází na roční hostování z FB Hurrican Karlovy Vary. Oba už za nás odehráli Czech Open, čtyři kola poháru a dvě kola v lize. Za takto krátkou dobu už oba prokázali, že se svými výkony řadí k nadstandartním hráčům a Jakub se dokonce dělí o první místo v kanadském bodování. Seznamte se s nimi.

 

MATYÁŠ KALINA

Ahoj Maty, nejdřív nám řekni něco o sobě

Kluk z menší vesničky v horách, který začínal s florbalem v Karlových Varech. Na tréninky jsem dojížděl autobusem, který jsem vždy na poslední chvíli doháněl na bobech. Nejlepší florbalové začátky, přál bych, aby si tohle mohl každý zažít… V období přechodu na střední školu si mě stáhl Honza Pazdera do SSK Future. Nyní jsem v Praze asi sedmým rokem. Nikdy jsem nebyl úplně studijní typ, takže se věnuji podnikání… Mám kde bydlet, co do pusy a na sebe, takže dobrý…


V jakých klubech jsi v minulosti hrál a jaké jsi s nimi měl úspěchy?

Krátké působení jsem měl v SSK Future, kde jsem si ovšem neporozumněl s Honzou Pazderou a dal jsem si od florbalu pauzu. Za toto krátké působení se nám podařilo získat stříbro z Czech Openu, takže aspoň něco.
Po kratší pauze jsem se díky Petrovi Pánkovi přesunul do Mladé Boleslavi, kde mě florbal opět začal bavit. Povedlo se nám Czech Open vyhrát, ovšem v lize i přes skvělý tým se úspěch úplně nedostavil. Při přechodu do chlapů v Mladé Boleslavi jsem od Tomáše Janečka dostal prostor hlavně na trénincích, trochu v poháru a malinko v lize. V tu dobu už byl v Boleslavi třeba Karas a další vynikající hráči jako Fojtis, Saly, Bangič, Křéňa… Bylo skvělé s nimi trénovat, bavit se, získat nějaké ty medaile, zlato z poháru, bronz z ligy… Ale potřeboval jsem si i šťouchnout nějaké zápasy, takže jsem se rozhodl pro návrat do Varů, které v tu dobu hráli prvním rokem národku.
Nesmělým cílem v Karlových Varech byl postup do první ligy. Ten první sezónu skončil v play – down. Druhou sezónu jsme už ovšem mohli slavit. Byla to neskutečná jízda. Vše si ten rok sedlo jak mělo. Skvělá parta, kapitán Starej Meloun, střelec Dan Macek, co i kdyby do balonku kopnul, tak by skončil v bráně, nebo mozky každý srandy – Mára Rybka, Dan Leitner a Honzík Schránka Hejl. Vyhraných 9 zápasů v řadě znamenalo postup do první ligy a nezapomenutelnou, ikdyž, kéž bych si z ní pamatoval víc, oslavu v “Balantýnce”. Tohle bych považoval asi za největší úspěch své “kariéry”.
Po úspěchu ale přijde malinko pád a podařilo se mi si utrhnout křížák a byl jsem nucen si dát na rok pauzu. Za skvělou péči v rámci rekonvalescence bych chtěl ještě jednou poděkovat Markovi Mandelbaumovi. Pokud máte problémy s kolenem, určitě se mu ozvěte! Návrat po zranění ovšem už nebyl do Karlových Varů, ale do Kladna, kterému děkuji za ten rok, kdy jsem mohl opět získat nějakou jistotu na hokejce a věřit operovanému koleni.

Jaké jsi měl individuální úspěchy ve florbale?
Individuální úspěchy? Na ty se týmový sport nehraje. Každý se rád koukne na to, jak se mu daří v kanadě, ale důležitý je počet bodů v tabulce týmů. Florbalové individuální úspěchy tedy nemám žádné (aspoň z mého pohledu).

Co tě přesvědčilo k hostování?
K hostování mě přiměl Bučál, byl tak otravnej… 10x řeknete ne, ráno se vzbudíte a na telefonu je zpráva. “Tak co? Nerozmyslel sis to?” a roli v tom taky hraje pracovní vytížení, které se nedalo nakombinovat s nároky Honzy Pazdery na Kladně.

Jaký máš ambice s Bučis Teamem?
Za neúspěch bych považoval, kdybychom nehráli play-off, za úspěch bych považoval postup do první ligy. Je zde spousta mladých kluků (zdravím Adama :D), kteří se akorát potřebují vyhrát a mohou být těmi rozdílovými hráči. Rád bych těmhle klukům aspoň trochu pomohl ke zlepšení, než odejdu do důchodu…

Jak jsi zatim spokojený se svýmy výkony a s novým angažmá?
Tohle se těžko hodnotí po dvou měsících, každopádně přišel jsem s Kubou Černým do neznámého prostředí. Hledali jsme tým, kde nás to bude bavit, budeme maximálně prospěšný a nebude to jenom o tom, 2x týdně se sejít, zahrát si na žízeň a fotrovatět. Jsou zde super kluci, nadstandardní podmínky a trenér, co dokáže připravit trénink, který dává hlavu a patu. Uvidíme, co zbytek sezóny přinese.

 

 

JAKUB ČERNÝ

V jakých klubech jsi v minulosti hrál a jaké jsi s nimi měl úspěchy?

Když jsem zjistil po 12 letech, že už mě nebaví hokej, tak jsem ve Varech přešel na florbal, začal jsem hrát za dorost.
Docela mi to ve Varech šlo, tak jsem první juniorskou sezónu šel na hostování do Bohemky. Což byla herně úplně jiná úroveň. Po pár měsících jsem se do toho dostal a měl místo v sestavě. Ten rok jsme prohráli ve finále s Vítkovicema.
Druhou juniorskou sezónu jsem začal na střídavý hostování v Bohemce a v půlce sezóny jsem šel do Mladé Boleslavi za Matesem Kalinou a Danem Körbrem.
Další sezónu jsem se vrátil kvůli maturitě zpět do Varů, které v té době postoupily do Národní ligy. Druhou sezónu jsme v Národní lize postoupili do první ligy. Po dvou sezónách v první lize v KV jsem odešel do Kladna. Myslel jsem si, že se hráčský někam posunu, ale nebylo tomu tak.  A teď jsem v Bučisu…
Na individuální úspěchy nehraju lepší je ten týmovej – největší je postup s Varama do první ligy

Co tě přesvědčilo k hostování?
K hostování mě přesvědčilo to, že jsem chtěl, aby mě florbal zase bavil.

Jaké máš ambice s Bučis Teamem a jak jsi zatim spokojený se svýmy výkony a s novým angažmá?
Ambice jsou v první sezóně v nové lize se dostat do play – off. S angažmá jsem spokojen a překvapen. Výkony dobrý, ale vždycky je na čem pracovat…

Napsat komentář