SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsRozhovor s čerstvým mistrem světa a odchovancem Bučisu.

Rozhovor s čerstvým mistrem světa a odchovancem Bučisu.

V kanadském Halifaxu se letos uskutečnilo juniorské mistrovství světa a my jsme pro vás vyzpovídali čerstvého mistra světa! Daniel Eremiáš začal v Bučisu v roce 2009 a z elévů se vypracoval až do dorostenců, kde po něm sáhnul extraligový Chodov. Tam se již od začátku zařadil mezi lídry týmu a minulý rok nastoupil i ke třem utkáním za mužské áčko. Dan byl pravidelně povoláván do různých krajských výběrů a letos to dotáhl až na juniorské mistrovství světa, kde si připsal 3 body za dvě branky a jednu asistenci.

Daniel se raduje z gólu proti Švédsku.

Dane, jaké jsou tvoje pocity po uplynulém mistrovství světa?

Pocity jsou to nepopsatelné. Každý den si uvědomuju víc a víc to, co jsme tam vlastně dokázali. Možná mi to bude docházet ještě dlouho, ale to vůbec nevadí, protože tohle se stává jednou za život.
 
Nastupoval jsi v první lajně, jak se ti s klukama hrálo?
 
Na lajnu si nemůžu stěžovat. Se Standou (Martin Řezáč) hraju od doby, co jsem přišel do Chodova, takže o souhru tady není nouze. A to samé se dá říct i o Šimim (Šimon Doubek). A co se týče Pepíka Juhy a Koldy (Petr Koláčný), tak to jsou kluci, kteří již mají zkušenosti z juniorským MS, takže jsme se na sebe mohli všichni navzájem spolehnout. Měli jsme jako lajna jasný úkol po dobu celého mistrovství – odbránit nejsilnější lajnu soupeře. Tuším, že jsme za celé mistrovství dostali 2 góly, takže můžeme být s naším výkonem rozhodně spokojeni.
 
 

česká reprezentace U19 – mistři světa

Jaké jsou tvoje florbalové cíle do budoucna?
 
Moje cíle směřují teď do nadcházející sezóny. Dál se zatím nekoukám. Chtěl bych se prosadit v chodovském “A” týmu mužů a pomalu se zapracovat do základu.
 
Byl jsi dlouho zraněný, jak se cítíš po zdravotní stránce?
 
18.5. to byl přesně rok, co jsem podstoupil náročnou operaci kolene. Teď musím říct, že se cítím skvěle. Je stále na čem pracovat, ale věřím, že po letní přípravě to bude ještě lepší.
 
Jak vzpomínáš na Bučis?
 
Na Bučis mám jen ty nejlepší vzpomínky. Zde jsem zažil florbalové začátky a právě ty mě posouvaly dál a kvůli tomu jsem tam, kde jsem teď. S mnoha hráči, či trenéry se stále vídám. Buď při příležitosti fandění jednomu či druhému týmu, nebo při neformálních oslavách všeho možného (smích).
 
A co by jsi na závěr vzkázal Bučisákům do následující sezóny?
 
Bučisákům bych určitě popřál hodně štěstí do nadcházející sezóny a když bude čas, tak se moc rád zastavím a zafandím na jednom z jejich domácích zápasů.
                 

Napsat komentář