SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMuži porazili dvakrát Benešov a v postupu do Národky mají mečbol!

Muži porazili dvakrát Benešov a v postupu do Národky mají mečbol!

Po výhrách 4:3 a 7:2 nad Plzní v prvním kole play-up nás čekal soupeř, který nám byl dobře známý z tabulky – SK Florbal Benešov. Tým, který skončil jen těsně za námi a obě divizní utkání byla velmi vyrovnaná a atraktivní.

První hrací víkend jsme byli domácím celkem my, nicméně z technických důvodů nebylo možné pořádat v naší hale na Třebešíně, z toho důvodu jsme obě utkání odehráli v nové hale v Kobylisích. V prvním utkání to byli hosté, kdo otevřel skóre. Bohužel hned první střelou na bránu. Odpověď na sebe ale nenechala dlouho čekat a Papež srovnal stav. Třetí minuta, druhá střela a Benešov se opět raduje. V první třetině nebylo moc vysoké tempo hry a oba týmy se soustředily převážně na obranu. Často byly k vidění breakové situace, ale většinou končily neúspěšně díky nepřesnostem na hokejkách. Za tu mohl částečně i povrch, na který jsme nebyli my, ani hosté příliš zvyklí. Následovala dvě za sebou slepená vyloučení na naší straně, ta jsme naštěstí přežili bez obdržené branky. V čase 22:55 Benešov sehrál povedenou akci a střelou na bližší tyč navýšil vedení na 3:1. O minutu později šli žluto – modří do oslabení, ale během něj zvonila pouze tyč. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale příliš připravených šancí nebylo k vidění. Ve dvaatřicáté minutě se Mudra dostal k odraženému míčku a tečovanou střelou snížil na 2:3. Do třetí části už oba celky vstoupili o něco dravěji a přibývalo osobních soubojů. Na Hlináka šlo hned několik nebezpečných střel, které úspěšně zablokoval. Příliš jsme soupeře nenapadali a spíše zónově bránili, to se nám vyplatilo. Soupeřovu chybnou rozehrávku zachytil Drastich, který se prodral středem a střelou kolem hlavy nedal Benešovskému strážci brány žádnou šanci – 3:3! Tempo hry stoupalo, souboje přibývaly, střela střídala střelu. 52. minuta, podobná situace jako u předchozí branky, Haspeklo zachytává přihrávku a skóruje. Poprvé jsme v utkání byli ve vedení a Benešov nás začal více napadat. To se mu částečně vyplatilo, protože měl hrát přesilovou hru za faul Drasticha. Soupeřův útočník ale neustál nervy a za zahozenou Drastichovu hokejku si šel tři minuty před koncem sednout na trestnou lavici také. Přečkali jsme úvodní tlak, následně se dostali k balonku a po povenené spolupráci Štědrý – Mudra navyšoval druhý jmenovaný v čase 58:42 na rozdíl dvou branek. Benešov ještě zkusil hru bez brankáře, ta však byla neúspěšná. Naopak se Matoulek dostal k balonku. Toho sice likvidačním zákrokem sestřelil benešovský obránce, ale míček následně převzal Mudra a střelou do prázdné branky završil hattrick. Po výhře 6:3 se tak po prvním utkání 2. kola play-up ujímáme vedení 1:0!

Začátek druhého utkání měl víceméně podobné tempo. Oba celky začaly více opatrně a hrály spíše od obrany. Tentokrát jsme ale otevřeli skóre my. Mudra jako by si zopakoval první branku z předchozího dne. Opět skoro stejná situace a ujali jsme se vedení. Na balonku jsme ze začátku byli sice více my, ale bohužel jsme chybovali při naší vlastní rozehrávce a shodou několika nešťastných náhod měl Benešov trestné střílení, které úspěšně proměnil. Dostali jsme se do konce třetiny do několika zajímavých šancí, ale hosté hrozili více. Několikrát nás musel zachránit skvělý Galajda, nebo nepřesnost v koncovce. Druhou část brankově „odšpuntoval“ Tomáš Vondruška, kterému asistoval Štědrý. Na míčku byl více Benešov, který se snažil najít skuliny v naší obraně, ale trpělivé čekání se nám vyplácelo. V čase 23:34 se prodral Filip mezi soupeřovými hráči a střelou do protipohybu navýšil naše vedení na rozdíl dvou branek. O dvě minuty později jsme se radovali znovu. Tentokrát když míček doputoval z poza branky k opuštěnému Drastichovi a ten střelou pod břevno upravil stav na 4:1. Za hry měli více hosté, byli více na míčku, tvořili si šance, ale nebyli schopní dovést akci do úspěšného konce. Branku přidali až v čase 30:15 z bezprostřední blízkosti. Následně jsme měli možnost přidat branku z trestného střílení, Soukupovi ale bohužel balonek ujel z hokejky a nedokázal úspěšně zakončit. Závěr třetiny patřil převážně Benešovu a Galajdovi, který zlikvidoval hned několik jasně tutových šancí. Na začátku poslední části soupeř nastřelil pouze tyč a v čase 46:06 střelou ze středu skóroval Jakub Vondruška. Chtěli jsme hrát více v klidu, ale odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. O dvacet sekund později se strefil i Benešov a stav byl 5:3. Závěr utkání byl velice dynamický. Dvě vyloučení byla po poradě rozhodčích odvolána, soubojů přibývalo a brankáři na obou stranách se rozhodně nenudili. Poslední minuty jsme se ale už soustředili převážně na obranu a udržení balonku v útočném pásmu. Nakonec se nám podařilo tento stav udržet až do konce utkání a v sérii se ujímáme vedení 2:0! Děkujeme všem fanouškům, kteří nás přišli v obou domácích utkáních podpořit, moc jste nám pomohli a jsme rádi, že se nám postupně zvyšuje průměrná návštěvnost!

Do dalšího utkání vstupujeme s mečbolem. To ale nebude vůbec nic jednoduchého, protože hrajeme na horké benešovské půdě. Třetí a snad i poslední utkání se odehraje 30. 3. v Bystřici u Benešova od 18 hodin. Přijďte nás podpořit i v tomto velice důležitém zápase v boji o Národku!

Napsat komentář