SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMuži vyhráli obě důležitá utkání, dvě kola před koncem se dělí o první místo.

Muži vyhráli obě důležitá utkání, dvě kola před koncem se dělí o první místo.

FC Bučis team 5:4 pn SK Florbal Benešov (3:1, 0:0, 1:3, 0:0, 3:2)

 
Šlágru kola a pravděpodobně i celé divize B přihlíželo skoro 70 diváků, což v naší domovské hale znamená prakticky plnou obsazenost. Benešov si vedl celou sezónu skvěle, ale jeho mírné klopýtnutí s Kunraticema nás opět přiblížilo k 1. místu. V případě, že bychom soupeře porazili v základní hrací době, nahradili bychom ho v čele tabulky. Očekával se atraktivní zápas plný zajímavých momentů.
 
Jako první se už po dvou minutách radovali hosté. O dvě minuty později se Honza Pohořalý cpal do zakončení, když jeden z benešovských fauloval v jasné gólové situaci a měli jsme možnost srovnat ze samostatného nájezdu. Ten bohužel, jinak neomylný, Soukup neproměnil. Nakonec jsme se ale mohli radovat i my, když v 7. minutě vypálil z levého křídla Erik Papež nechytatelný projektil. Hra přidávala na tempu, ale bez výraznějších soubojů. Po první vstřelené brance jako by byl Benešov lehce opařený a my měli více ze hry. Tuto skutečnost jsme využili v patnácté minutě. Svou první branku v mužském áčku si připsal Tomáš Matoulek, kterému asistoval Honza Štědrý. Stačilo 40 sekund a ruce nad hlavu zvedal i Soukup, který propálil z pravého křídla vše, co mu stálo v cestě. Benešov se ne a ne vzpamatovat, naopak se nechal vyloučit 3 minuty před koncem první části. Přesilovku jsme ale nezahráli úplně nejlépe, soupeř mohl dokonce skórovat. To se naštěstí nestalo a do šaten jsme šli za stavu 3:1 pro nás.
 
 
Do druhé třetiny nastoupili modro-žlutí o něco přesvědčivěji. Souboj střídal souboj a žádný metr hřiště nebyl zadarmo. Oba brankáři museli likvidovat nebezpečné šance. Tu největší měl ve 28. minutě Honza Pohořalý, který neproměnil samostatný únik. Ten stejný hráč byl o několik minut později u zakončení nádherné akce, kterou vypracovala kompletně celá 3. lajna, bohužel mu však míček na poslední chvíli nešťastně skočil. Druhá část skončila sice bez branek, ale tempo hry zde narostlo o 110%.
 
Třetí část patřila Benešovu. Sice nás herně nepřehrával, ale koncovku měli tentokrát lepší hosté. Nejprve snížili na 2:3 po naší špatně postavené zdi a následně v přesilové hře střelou do šibenice srovnali na 3:3. Hlína bohužel střelu přes našeho obránce neviděl. Benešov se dostal dokonce do vedení, když v 50. minutě využil nádhernou akci a střelou ze vzduchu zakončil hostující útočník. Šest minut před koncem mohl srovnat Matoulek z trestného střílení, to sice neproměnil, ale dokázal srovnat stav na 4:4, když hostujícímu brankáři střelou po zemi vymetl šatník (střela mezi nohy).
 
Prodloužení sice přineslo pár zajímavých šancí, ale oba celky hrály spíše na jistotu a snažily se neztratit balonek. To skončilo tedy bezbrankově a následovaly samostatné nájezdy, kde za nás dokázali proměnit všichni 3 borci (Drastich, Vondruška T. a Soukup), zatímco za Benešov promělili pouze 2. Konečný stav 5:4 pro nás.
 
 
Bohužel jsme si neodnesli z tohoto utkání plný počet bodů, nicméně i výhra na nájezdy nás může velice těšit, protože to byl urputný boj až do samotného konce a dokázali jsme se opět zvednout. Benešov se nám tedy z vrcholu tabulky sesadit nepodařilo, protože má lepší skóre a vzájemný zápas, ale nás to tolik mrzet nemusí. Poděkovat chceme především fanouškům , kteří se dostavili do haly, nebo alespoň fandili u obrazovek. Snad se alespoň v takovém počtu uvidíme i na utkáních v play off!
 
branky: 7. Erik Papež, 15. Tomáš Matoulek, 15. Michal Soukup, 56. Tomáš Matoulek, N Michal Soukup – 3. Petr Vachtl, 48. Marek Vachoušek, 49. David Lukáš, 51. Marek Garreis
 
 

FC Bučis team 10:6 OLYMP Florbal (3:2, 4:0, 3:4)

Do začátku utkání jsme se čtvrtým celkem tabulky nevstoupili úplně šťastně. Už po 44 sekundách hostující útočník využil našeho propadnutí na mantinelu a střelou nad nohu poslal Olymp do vedení. Ten samý hráč pak skóroval i o dvě minuty později a hosté vedli už o dvě branky. Na hřiště nastoupila naše druhá lajna a na úspěšném konci akce byl Šiška. V páté minutě jsme měli šanci na vyrovnání z přesilové hry. Tu jsme sice nevyužili, ale chvíli po skončení přesilovky našel Haspeklo krásnou příhrou Mudru, který uklidil balonek do brány. Z nepovedeného začátku třetiny jsme se dokázali oklepat. Ve čtrnácté minutě se na půlce ujal balonku Matoulek a poslal ho na Mudru, který na poslední chvíli bekhendem o tyč skóroval a do šaten jsme šli za stavu 3:2.

Druhá třetina patřila převážně nám, když se v ní dokázali prosadit Vondruška, Švelbl, Papež a Sandner. Ve třetí části přidal další branku Matoulek, pak se ale rozhodčí dopustili dvou chyb v náš neprospěch a soupeř trestal. To nás poměrně dost rozhodilo a my se přestali soustředit na hru, dělali jsme hloupé chyby, soustředili se stále na rozhodčí a nevymysleli žádnou pořádnou kombinaci. Olymp se dotáhnul na skóre 8:5. Naštěstí nás lehce uklidnil Sandner a Soukup. Olymp už se zmohl pouze na snížení, a tak jsme se mohli radovat z tříbodového zisku po výhře 10:6.

branky: 4. Antonín Šiška, 8. Tomáš Mudra, 14. Tomáš Mudra, 22. Tomáš Vondruška, 26. Jakub Švelbl, 27. Erik Papež, 37. Bruno Sandner, 44. Tomáš Matoulek, 51. Bruno Sandner, 52. Michal Soukup – 1. Ivan Petr, 3. Ivan Petr, 45. David Jurášek, 49. Ivan Petr, 49. Michal Karban, 57. Ivan Petr

 

Foto: 521 Photography

Napsat komentář