SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsNáročný víkend za námi. Muži vyhráli po 10 v řadě! Mladší žáci váleli ve vyšším koši.

Náročný víkend za námi. Muži vyhráli po 10 v řadě! Mladší žáci váleli ve vyšším koši.

Panthers Praha 4:8 FC Bučis team (0:2, 2:3, 2:3)

V sobotu 19.1. jsme jeli na výjezd do Hostivic, kde jsme se měli utkat s Panthers Praha. Poslední dobou trpíme značnou marodkou, tak dostali šanci i naši tři junioři – Wald, Papež a Pavlíček. Po necelých sedmi minutách se svou premiérovou brankou v mužském A týmu prosadil právě Wald (gratulka). První třetina nebyla nikterak záživná, hra se odehrávala hlavně na středu hřiště a spočívala převážně v počtu ztrát balonu právě v tomto území. Zajímavost do první části přidal Jakub Švelbl, který nenápadně v 15. minutě zatáhl balonek na půlce a spíše nahozením na branku, než střelou překonal gólmana domácích. Následně se chystal na středu ke střele Pohořalý, Pantheři ale nechtěli střelu dopustit, a tak ho poslali k zemi. Ten si bohužel následkem pádu vyhodil a následně zpět nahodil rameno a byl nucen utkání sledovat pouze ze střídačky. Podle našich informací má pohmožděné svaly a mimo bude 3 týdny. Počet střel – 6:5 v náš prospěch.

Druhá třetina už byla na góly i zajímavé situace o něco plodnější. Ve 25. minutě se náš obránce ujal balonku, přihrál na Vondrušku na středu a ten prodloužil na Mudru, který se ocitl před brankářem úplně osamocen a střelou k tyči navyšoval na 3:0. Jak máme poslední dobou ve zvyku (spoiler alert), pro oko diváka jsme si utkání opět zkomplikovali. Nejprve se prosadil soupeř ve 35. minutě a o 2 minuty později využili Pantheři naší chyby v rozehrávce a přiblížili se na rozdíl jedné branky. Naštěstí jsme s sebou přivezli juniory a právě jejich lajna se postarala o zklidnění situace, když po přihrávce Pavlíčka skóroval Papež. O 40 sekund později Hlinák zachytil nebezpečnou střelu domácích a výhozem vyslal do breaku Mudru, ten se uvolnil a střelou pod břevno zvýšil stav na 5:2.

Chtěli jsme zápas dohrát v klidu s balónkem na hokejkách, ale plány nám překazil hostující obránce. Už po 6 sekundách po začátku poslední části okoukal střelu Kuby Švelbla a podobným náhozem překvapil Hlináka, který měl výhled zakrytý. Následně chtěli rozhodčí lehce zklidnit situaci na hřišti a vyloučili (lehce nesmyslně) Papeže za nedovolené vrážení. Početní nevýhodu jsme sice přežili, ale chvíli po ní domácí snížili opět na rozdíl jedné branky. Do konce zápasu zbývalo 10 minut a hostující hráč šel za katr. V přesilové hře se prosadil poslední junior Pavlíček a přinesl nám lehký klid na hokejkách. Následně se prosadil po asistenci Drasticha ještě jednou Mudra a zkompletoval hattrick. Čtyři minuty vyloučili rozhodčí Štědrého a dali lehkou šanci domácím k závěrečnému tlaku. Opět se ale prokázala naše dominance ve hře v oslabení a půl minuty před koncem přidal svůj druhý gól v utkání Pavlíček. A to bylo vše, přátelé.

branky: 35. Lukáš Pokorný, 38. Lukáš Pokorný, 41. Kryštof Malý, 47. John Hodek – 7. Jan Wald, 16. Jakub Švelbl, 26. Tomáš Mudra, 39. Erik Papež, 39. Tomáš Mudra, 52. Šimon Pavlíček, 55. Tomáš Mudra, 60. Šimon Pavlíček

                    foto: Panthers Praha

FBC Pitbulls Kolín 3:4 FC Bučis team (1:2, 2:2, 0:0)

Není nic hezčího, než se v něděli k večeru projet na utkání do Chlumce nad Cidlinou. Už z minulé zkušenosti jsme očekávali náročné utkání překypující osobními souboji. Skóre otevřel domácích nejlepší střelec, když jsme špatně postavili zeď. Následně jsme se snažili dostat přes soupeřovu obranu, ale pořád se nám nedařilo ji přehrát. Ve 12. minutě byl vyloučen domácí hráč a o minutu později nám dali Pitbullové příležitost zahrát si přesilovku 5 na 3. Jeden hráč se sice z trestné lavice stihl vrátit, druhý už ale ne a Mudra po krásné křižné přihrávce od Vondrušky srovnal na 1:1. Minutu před koncem první části vybojoval Tomáš Matoulek, nová posila do našich řad, balonek za bránou (nebojte, v následujícím článku se o něm dozvíte více). Poslal ho na Pavlíčka a ten se z bezprostřední blízkosti nemýlil.

Kolín do druhé části zvolil vyčkávací taktiku, kdy poslední obránce držel balonek a „šmrdlal“ s ním do té doby, než na něj náš útočník nevyběhl. Následně útočníka buď prohodil na mantinel, nebo poslal míček lobem dopředu. To soupeři stačilo a celkem mu to vycházelo, ale ve 27. minutě se pak nekompromisně prosadil Švelbl. O minutu později se soupeřův útočník dostal k míčku a střelou mezi betony překvapil Galajdu. Ten měl v celém utkání spoustu práce. Na 4:2 navýšil Vondruška po krásné akci, kterou rozjel Štědrý. Do konce druhé třetiny se Kolínu podařilo střelou ze strany snížit na 3:4 z přesilovky a domácí se tak vrátili zpět do hry.

Poslední třetina byla velmi napínavá. Nemalé množství šancí na obou stranách, skvělé zákroky obou brankářů a velké množství zblokovaných střel. Opět jsme dostali šanci prosadit se v přesilové hře 5 na 3, ale nemohli jsme se přes skvěle postavené kolínské hráče prosadit. Minutu před koncem šli domácí do power-play. Naši hráči zblokovali hned několik střel a závěrečný tlak byl opravdu velký. Ten se nám ale podařilo přečkat a po bezbrankové poslední třetině jsme si z Chlumce odvezli vítězství 4:3. Prozatím se tak posouváme na první příčku před Benešov, který má ale zápas k dobru.

branky: 8. Martin Chyba, 29. Jan Janeček, 40. Marek Reithar – 15. Tomáš Mudra, 19. Šimon Pavlíček, 28. Jakub Švelbl, 38. Tomáš Vondruška

 

Mladší žáci yellow

V prvním utkání se naši svěřenci utkali s Říčanama. Ze začátku to bylo poměrně vyrovnané, ale pak jsme dostali pár gólů a nedokázali jsme se vrátit do hry. Bohužel jsme nebyli schopni pořádně zakončit. Nestačili jsme bohužel ani na Kutnou Horu, která nás porazila 2:1. V posledním utkání dne jsme nastoupili proti Falconům. Bohužel nás opět trápila koncovka. Zápas dospěl až do samostatných nájezdů, kde byl úspěšnější soupeř a odvezl si výhru 3:2.

Mladší žáci black

Tentokrát jsme pořádali koš, který byl o jeden výše, než bycho měli hrát. Do utkání s Tatranem jsme vstupovali jako outsideři. Během hry se ale tato skutečnost neprojevovala a kluci bojovali jako lvi. Nakonec jsme uhráli zaslouženou remízu 1:1. Ve druhém zápase nás čekal Sokol Rudná a opět se ukázal náš supr týmový výkon. Po výhře 2:0 jsme se měli utkat ve finále s Wizards. Celé utkání nás držel především gólman a hlavně díky němu dospělo utkání do samostatných nájezdů. V těch se prosadil pouze soupeř a zvítězil 2:1. Nicméně musíme kluky pochválit za jejich skvělý výkon během celého dne. Musíme poděkovat také rodičům, kteří nám oba dny velmi pomáhali s pořádáním!

Napsat komentář