SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMužské áčko posílil nadějný talent z Náchoda!

Mužské áčko posílil nadějný talent z Náchoda!

Sezóna nám pomalu finišuje a pro její úspešné zakončení je určitě dobrým přínosem posílení kádru. K letošním posilám Pokornému, Haspeklovi a Soukupovi teď přibyl mladý nadaný útočník Tomáš Matoulek.
Tomáš je odchovancem týmu Florbal Náchod, kde začínal již v elévech. V juniorech začala jeho kariéra nabírat na obrátkách a hned několikrát se stal lídrem v kanadských bodech svého týmu. Následně si zahrál pár utkání i v Hradci Králové, aby si splnil 50 utkání v juniorské extralize. Tomáš se zúčastnil krajských výběrů a začal nastupovat i v mužském „A“ týmu Náchoda. „Nejvíce si cením postupu do juniorské G2 ligy, Národní ligy a následně 1. ligy mužů“ říká dvacetiletý Matoulek, který je v Bučis teamu prozatím na hostování do konce sezóny.

Jaké máš ambice s Bučis teamem?
Pro Bučis si myslím, že musí být tuto sezónu jednoznačný cíl – postup do Národní ligy.

Jak jsi zatím spokojen s novým angažmá?
Aktuálně mám za sebou odchozeno pár tréninků a jedno utkání proti FBC Pitbulls Kolín. Tento zápas se hrál na mé neoblíbené gumě, takže podle toho vypadaly moje „roteira“. Navíc soupeř hrál velice uspávacím stylem, proto jsem rád, že jsme těžký zápas zládli. Na to, že se jednalo o první utkání v novém dresu, tak jsem docela spokojen, ale do dalších zápasů od sebe očekávám kvalitnejší výkon, ze kterého vyplynou nejen kanadské body, ale i pohlednější hra.

Jak jsi zatím spokojen se spoluhráči?
Co se týče party, tak jsem vědel, do čeho jdu. Vyzkoušel jsem si s nimi pár tréninků v loňské sezóně. Parta je v Bučisu skvělá. Věřím, že je jen otázka času, kdy do party zapadnu úplně a společně dosáhneme vytouženého cíle.

Co tě přesvedčilo k hostování?
Už druhým rokem se snažím studovat VŠE v Praze. Dojíždení do Náchoda každý týden tak, abych absolvoval s týmem i tréninky už nebylo v mých časových možnostech. Bučis vidím jako zajímavou příležitost, kde bych mohl být týmu prospěšný v postupu do vyšší soutěže.

Tomáš nastoupil v prvním utkání proti FBC Pitbulls Kolín v základní sestavě a mezi juniorským duem se blýsknul krásnou asistencí na náš druhý gól. „Určitě je to posila. Je dobře kondičně vybavený, jeho nejsilnejší stránky jsou forčeking a dobrá střelba. Ještě pro něj hledáme to správné místo v sestavě, abychom co nejvíce využili jeho potenciál.“ říká trenér Zahalka. My tu Tomáše vítáme a přejeme mu hodně štestí!

Napsat komentář