SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsÁčko hlásí tři zajímavé posily do svých řad!

Áčko hlásí tři zajímavé posily do svých řad!

V mužském áčku jsme zaznamenali úspěch nejen v postupu do divize, ale také jsme výrazně posílili naše řady! O jaké posily se jedná, se dozvíte v následujících řádcích.

 

Michal Soukup

S florbalem začal ve 12 letech ve Žralocích Příbram, kde hrál až do roku 2016 a podařilo se mu s nimi za 5 let třikrát postoupit. V poslední sezóně v Příbrami dokázal dokonce nasbírat neuveřitelných 71 bodů! V roce 2016 přestoupil do německého FC Rennsteig Avalanche, se kterým postoupil do 2. Bundesligy a zahrál si i finále, což Michal sám považuje zatím za největší úspěch své kariéry. Když skončila v Německu sezóna, dohodl se s Bučis teamem na přestupu.

                     

Michal trénuje v Bučis teamu od začátku srpna a předvádí se v tom nejlepším světle. Na Czech Open nastoupil za naši rezervu a hned v prvním utkání se uvedl gólem, druhý přidal hned v následujícím utkání. Po tomto turnaji se už připravoval s áčkem a minulý víkend si připsal na Poháru České pojišťovny první starty.

A jak Soukup hodnotí přestup do Bučis teamu? – „Na nové angažmá jsem se hodně těšil. Mám rád výzvy. Bohužel jsem si v přípravě obnovil zranění kotníku a stále to ještě není úplně ono, ale i přesto jsem odehrál kompletní 1. i 2. kolo českého poháru, kde jsme se prezentovali hodně kvalitní hrou a myslím, že je to skvělá příprava do sezóny.“

               

Na poháru na sebe tento centr také nenechal příliš dlouho čekat a po 5 minutách zaznamenal svou první branku za mužské áčko. Nejvíc se mu ale dařilo v posledním utkání s Plzní, kde vstřelil 5 branek a na 2 přihrál! Michal nasbíral na tomto turnaji celkem 9 kanadských bodů a další může přidat příští víkend ve 3. kole.

„Kluci v týmu jsou naprosto super a je vidět, že se tu dělá kvalitní práce, a to je přesně to, co jsem hledal. Budu dělat maximum, abychom měli výsledky a splnili se předsezónní cíle!“ – My věříme, že Michal Soukup je obrovským přínosem pro náš tým, a přejeme mu hodně štěstí v novém angažmá. Vítej, Michale!

 

 

Petr Haspeklo

S florbalem začal až ve 20 letech na vysoké škole za FbK Atom Praha a následně střídal každý rok kluby do vyšší a vyšší soutěže. Prošel si například Mladou Boleslaví, Startem 98, Libercem, Ústím nebo také německým FC Rennsteig Avalanche, ve kterém byli se Soukupem spoluhráči. Petr se s Ústím dokonce dostal do finále 1. ligy a na neoficiálním MČR v nájezdech v Krupce se umístil na 3. místě! 

„Ambice mám rozhodně jen ty nejvyšší. Budu doufat v postup a udělám pro něj všechno.“
Tento 30 letý bek se stejně jako Michal ukázal už na Czech Openu za naši rezervu, kde se také hned v prvním utkání uvedl gólem. Petr vyniká především svou hbitostí a rychlostí, ovšem ani střely z dálky mu nejsou cizí. „S týmem jsem spokojenej moc. Je tu spousta šikovných a běhavých mlaďochů, kteří mají velký potenciál a pokud se naučíme správně pracovat jako tým, máme velikou šanci na úspěch a hezkej florec.“

                                        

Jak hodnotíš zatím své výkony? – „Se sebou zatim bohužel spokojený nejsem vůbec. Po delší pauze to má do superligových výkonů hodně daleko. Ale věřím, že pravidelným trénováním vše zas brzy přijde.“ Nicméně i přes tato slova ukázal Haspeklo, že bude cenným hráčem pro Bučis team a potvrdil to už svými výkony z uplynulého turnaje. Od 28. srpna je tedy Petr oficiálně v našich řadách a my mu přejeme hodně štěstí. Vítej, Petře!

 

 

Jan Pokorný

Tento třiatřicetiletý bek vystřídal již spoustu angažmá přes Start 98, Athletics, až po FBC Texas, se kterými jsme se utkali nedávno v prvním kole poháru. A právě z Texasu k nám Honza přišel na roční hostování.

Máš nějaké osobní úspěchy, Honzo? – „Pár jich mám, ale jsem týmový hráč, pro mě je důležitější úspěch týmu. V mých ambicích je dosáhnout co nejvíce týmovych úspěchů. Pokud to půjde, chtěl bych předat nějaké zkušenosti a postoupit do Národní ligy. Tým na to má!“

Pokorný si bohužel ve Startu poranil koleno, nicméně ani to mu nebrání k jeho stabilně dobrým výkonům. Stejně, jako Petr a Michal nastoupil za rezervu na Czech Open a vstřelil branku hned v prvním utkání.

„S mým osobním výkonem zatím moc spokojený nejsem, ale půjde to určitě nahoru, to vím. Tým je super, zázemí, trenér, servis, to by mohly závidět i kluby, které hrají výše!“ Honza je velice platný především při rozehrávce a skvěle blokuje střely. Na poháru se také uvedl v dobrém světle, kdy se v prvním kole podílel na 3 brankách.

„Kolektiv je bezva, nečekal jsem, že tak rychle zapadnu. Doufám, že budeme všichni makat a užívat si hru, pak přijdou úspěchy.“ – Toto byla naše prozatím poslední posila a my přejeme také hodně štěstí a dobrou mušku. Vítej, Honzo!

 

Napsat komentář