SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsDěti si první příměstský tábor velice užily

Děti si první příměstský tábor velice užily

Pondělí – začátek našeho premiérového ročníku příměstského tábora byl v pondělí. Sešli jsme se na základně našeho tábora na Strojárně. Dopolední program začal rozcvičkou a poté se kluci s trenéry věnovali správnému provedení nahrávky a střely, následně si zahráli zápasy. Po obědě a relaxaci jsme s dětmi vyrazili ven a zahráli si fotbal, nohejbal a házenou. Super bylo, že i přesto, že mezi kluky byly věkové i výkonnostní rozdíly, nikdo je neřešil a prezentovali se jako jedna celistvá parta.

                      

V úterý nás čekal opět perny den a věřím, že pro děti dost zajímavý. Celé dopoledne jsme totiž dětem připravili cvičení a hru na naši brankářskou jedničku můžu – Jana Hlináka.
Začali jsme opět pořádnou dynamickou rozcvičkou a abecedou. Poté jsme jeli dovednostní soutěže na Honzu. Nejvíc kluky určitě bavily nájezdy. Kluci nás překvapili a můžu říct, že tolik gólů, co dali, nás milé překvapilo. Děti si to užily a aby toho nebylo málo, poté jsme hráli Street 3 na 3 turnaj. Samotný Honza si to moc pochvaloval a věřím, že v příštím kempu se Honza zase hecne a opět to zařadíme do programu. Tímto mu chceme poděkovat.
Po obědě a poledním klidu následoval venek – lépe řečeno, pétanque. Popravdě jsme měli trošičku strach, co na to kluci, ale bylo to super. Děti byly šikovné a všichni jsme si to užili.

Středa – to je ten den, troufám si říct, ten nejlepší den.  Ze strany trenérů určitě a dětí, co jsme se ptali, tak to bylo podobně. Výlet do Poděbrad začal na hlavním nádraží v Praze. Vlakem jsme jako tým jeli až na místo. Po cestě do loděnice k jezeru jsme si dali vyhlášenou zmrzlinu v Poděbradech, lepší zmrzlinu jsme nikdy neměli – aspoň co se mě týče. Do loděnice jsme došli zhruba kolem 10 a hnedka se nám tam všem líbilo. Majitelé hnedka provedli děti po budově, povídali jim různé zajímavosti a hlavně vše, co se jachtingu týče. Poté si děti daly vesty a šlo se na věc. Následoval široký program, děti si vyzkoušely i samotný jachting, jezdilo se na motorovém člunu, koupalo se a mnoho další zábavy. Rovnou vás tímto chci nalákat na další ročník příměstského kempu, protože nás čeká ještě vylepšený upgrade tohoto výletu!

                         

Ve čtvrtek nás čekal sportovní areál Gutovka. Od rána nám počasí úplně nepřálo a několikrát nás vyhnalo z hřiště se schovat. Děti, ale déšť vůbec netrápil, a tak jsme pokračovali v programu míčových her. Po skončení jsme si kompletně prošli celý areál. Děti měly volnou zábavu, tak se rozprchly do všech koutů a začaly si hrát. Nejvíce je zaujalo pískoviště, kde byla vodní pumpa s průtokem vody a možností z písku stavit koryta a různé cestičky. Asi po půl hodině jsme měli všechny Bučisáky pohromadě na písku. Dále následoval oběd a relaxace v podobě volné zábavy a pokec s dětmi. Jako poslední na pořadu dne byl minigolf. Hráli jsme ve dvojicích proti sobě a na konci jsme vyhlásili vítěze. Kdo si myslíte že vyhrál? No přeci trenér, který dětem ukázal záda rozdílem parníku. Minigolf byl paradní a tím jsme s dětmi ukončili skvělý den.

     

 

                 

Poslední den v pátek jsme se vrátili na Strojárnu. Hned po rozcvičce jsme dětem připravili kruháč a pěkně si potrénovali. Na to, že to byl poslední den, tak děti stále makaly a bylo na jejich obličejích vidět, že je to stále baví. Po kruháči jsme postavili opičí dráhu, kterou si vyzkoušely v různém tempu a vysvětlili jim rozdíly mezi tím jet v pohodovém tempu, a poté jet opravdu tvrdě naplno. Najednou bylo vidět, jak se dětem nedařilo a začaly bourat překážky a dělat chyby. O to nám samozřejmě šlo. Odpoledne nás čekal obídek s naším, tak oblíbeným poledním klidem. Po odpočinku jsme šli ven, kde jsme děti rozdělily na dvě půlky. S jednou jsme hráli pétanque, s tou druhou přehazovanou. Pétanque jako novinka byl velmi populární a děti si ho parádně užily. Pátek nám utekl jako voda. Naposled jsme se s dětmi vyfotili, zeptaly se jich na dojmy z kempu a v klidu se rozloučili. A takto jsme úspěšně ukončili Bučis Camp 2018.

Více foto na facebook profilu „FC Bučis team – youngsters“ a na našem instagramu

Autoři článku: Jan Hlinák, František Tarhaj, Tomáš Zumr

 

Napsat komentář