SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsStarší žáci dosáhli na Prague Games historického úspěchu

Starší žáci dosáhli na Prague Games historického úspěchu

Starší žáci se po turnaji v Brně znovu sešli na Prague games v celkem zajímavé mezinárodní skupině. V prvním zápase jsme nastoupili proti švýcarskému UNIHOCKEY BASEL REGIO. V zápase jsme od začátku drželi pevně otěže v rukou my a přes občasné protiútoky jsme dokráčeli k pohodlné výhře 6:1.

Ve druhém středečním utkání nás čekala FBŠ SLAVIA PLZEŇ. Hráči Plzně byli o dost fyzicky vyspělejší než většina našeho týmu, což nám moc nevadilo. Zápas byl od začátku vyrovnaný a my jsme v něm díky Kryštofovi 2x vedli. Příznivý stav jsme udrželi až do poslední minuty, kdy hrál soupeř power-play a povedlo se mu 3 vteřiny před koncem vyrovnat na konečných 2:2. Musím podotknout, že vyrovnání předcházela vysoká hokejka, která málem urazila hlavu našemu obránci. Jeden z rozhodčích gól neuznal. Druhý si ovšem prosadil svou a gól platil. Nutno říct, že remíza byla zasloužená – soupeř trefil asi 4x brankovou konstrukci.

V posledním zápase ve skupině jsme měli vše ve svých rukou a věděli jsme, že pokud vyhrajeme, jsme první ve skupině. V zápase proti švédskému TABY FC jsme šli znovu do vedení, ale soupeř na konci první půle vyrovnal a na začátku druhé po našich dvou chybách šel do dvoubrankového vedení. My jsme to ale nevzdali a 1,5 minuty před koncem jsme vyrovnali na konečných 3:3. Na konci zápasu jsme byli dokonce lepším týmem a soupeř se bál o výsledek.

Postoupili jsme z druhého místa do play off bez prohry.

Tam jsme v prvním zápase narazili na slovinský výběr FBK INSPORT. I v tomto zápase jsme vedli, ale soupeř nám nechtěl dát nic zadarmo a brzy vyrovnal. Pak ale naši hráči zapnuli na vyšší rychlost a byl z toho výsledek 6:1 pro nás.

V osmifinále nás čekala ACEMA SPARTA PRAHA. Do zápasu jsme šli s tím, že chceme uhrát co nejlepší výsledek. Spartu jsme překvapili a po nahození na bránu jsme šli opět do vedení. Soupeř však dvěma góly zápas otočil, ale my jsme před přestávkou ještě vyrovnali. O pauze jsem se hráče pokusil ještě více vyhecovat k pohybu a když ještě začali fandit rodiče, začal skvělý 2.poločas. I po třetí střele z dálky jsme šli opět do vedení, ale neudrželi jsme ho a přišly na řadu nájezdy. Po třech hráčích byl stav 1:1, když u nás poslední proměnil Toník. Po tom, co Sparta nedala si také stoupl i k rozhodujícímu nájezdu a s klidem dal znovu !!! Výsledek 4:3 SN.

Čtvrtfinále bylo proti švýcarskému SV WILER-ERSIGEN. I v tomto zápase jsme vedli a věděli jsme, že nemáme co ztratit, naopak, že můžeme překvapit. I v tomto zápase jako ve všech předchozích jsme šli do vedení, ale soupeř vyrovnal. Pak dal krásný gól z půlky Tonda, ale v poločasové pauze to bylo opět nerozhodně. V druhé půli nám začaly docházet síly a když nám soupeřovi útočníci 2x utekli, vedl švýcarský tým o dvě branky. Poslední 3 minuty jsme hráli power play, ale už nám tam nic nepadlo. I přes prohru to byl skvělý výkon. Konečný výsledek 2:4.

Za celý turnaj bych chtěl pochválit všechny hráče, kteří ho odehráli s nadšením. Byl to skvělý a bojovný výkon a hráli jako TÝM ! Někteří mě opravdu mile překvapili a řekli si tímto o místo v A-týmu v příští sezóně.

Děkuji i všem trenérům, kteří s námi jezdili a Víťovi, který celý tým opravdu „rozjel“ a spojil. Bylo by strašně skvělý, kdybychom aspoň jednou jeli na PG komplet, myslím, že třeba letos jsme opravdu měli šanci na úspěch.

 

Autor článku: Roman Vondruška

Napsat komentář