SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsMuži i junioři berou 6 bodů, starší žáci postoupili

Muži i junioři berou 6 bodů, starší žáci postoupili

MUŽI

V 9. kole jsme se měli utkat se dvěma soupeři. Floorball Club FALCON měli ale údajně problém se na hrací víkend sejít v potřebném počtu, proto se rozhodli zápasu nezúčastnit, a tak nám připadly body za kontumaci. Od 9 hodin jsme tedy nastoupili na pražských Vinohradech k zápasu s FKÚ Ovocné Báze, se kterými jsme poslední vzájemný střet prohráli 4:3.

Hned od začátku jsme do soupeře vlítli, ale byly to právě Báze, kdo měl první nebezpečnou šanci zápasu. Zhruba po minutě hry jsme už dostali balonek plně pod naši kontrolu a začal kolotoč, na jehož konci byl Mudra a poslal nás do vedení 1:0. Protivník ale zaujal taktiku, kterou využívá většina týmů v Regionální lize – nech se točit, počkej si na chybu, nahoď balon dopředu a dej gól. v 6. minutě tak soupeř srovnal. O tři čtvrtě minuty později se ujal na půlce míčku Jetleb a nekompromisní střelou k tyči ze standartky nás poslal opět do vedení. To nám nevydrželo příliš dlouho a Báze se mohly radovat z vyrovnání. První třetinu zakončil gólem Snížek ze samostatné akce.

 

V druhé třetině viděli diváci hned 10 branek! Po 22 sekudách začátku se prosadil Tomáš Vondruška. Bohužel musíme konstatovat, že druhá lajna neměla svůj den. Co první lajna vybojovala, to zas druhá ztratila. Báze se tak opět přiblížily na rozdíl jedné branky. V 18. minutě vstřelil gól Matěj Nykl po asistenci „zkušeného“ beka Rohna. Během následujících dvou minut ale soupeř zvládl vstřelit dvě branky a srovnat stav na 5:5. První branka byla z trestného střílení, ta druhá po povedené akci na jeden dotek. Do konce třetiny jsme zvládli skórovat ještě třikrát. Po jedné brance přidali oba Vonduškové a Matěj Nykl. Báze daly ještě dva góly a do přestávky jsme šli za stavu 8:7. 

 

Třetí třetina moc gólů nepřinesla. Do vedení 9:7 nás po dvou minutách hry dostal David Munk, který vstřelil svou první branku v sezoně (gratulujeme). Poté jsme téměř celou dobu měli balonek na hokejkách a pouze neúspěšně ostřelovali soupeřovu branku, ten nám ale v sedmi lidech hrdinně odolával. 4 minuty před koncem si vzaly Báze timeout na oddych. To jim sice přidalo trochu sil na pár posledních výbojů, ale pak se nachaly vyloučit. Vítězství pečetil Mudra po asistenci Nykla, který mu „oplatil“ laskavost a nahrál mu na desátý gól (za který se u nás platí „pokuta“). Je třeba podotknout, že utkání jsme měli téměř celou dobu pod kontrolou a šancí bylo víc než dost. Hlavně Bruno „Boris“ Sandner může vyprávět. Ten sám měl totiž alespoň 12 střel. Naneštěstí pro nás končila většina střel mimo branku, nebo nás golman vychytal. Dopředu se nám hrálo tak dobře, že jsme zapomínali na obranu, a proto padlo tolik branek i do naší sítě. Musíme přiznat, že i Báze měly pár pěkných momentů, ale v sedmi lidech se hraje těžko. Z 9. kola si proto odvážíme další důležité body. 

 

JUNIOŘI

Juníci se v 9. kole na Kotlářce představili proti Wizards DDM Praha 10. Poslední vzájemné utkání skončilo v náš prospěch 8:2 a ani tentokrát se překvapení nekonalo. V první třetině se prosadili Šiška, Pavlíček a Stránský z nájezdu. Zato v druhé třetině si naši juníci zastříleli. Druhá třetina končila za stavu 9:1. Hattrick zkompletoval Stránský. Na hřišti i mimo něj panovala dobrá atmosféra a k vidění byl skvělý týmový výkon, kdy naši hráči skvěle zvládly pokyny trenéra a hrou se bavili. Třetí třetina už byla jen formalita. Po dvou brankách vstřelili Ryp (jedna z trestného střílení), Pavlíček (připsal si hattrick), a po jedné brance Šiška a Čáka. Utkání skončilo 15:1!

Atmosféra se přenesla i do našeho druhého zápasu. Proti Orce jsme se dostali po třech minutách do dvoubrankového vedení. Ta sedm sekund po druhé brance odpověděla. Naštěstí jsme se nezalekli a do konce třetiny přidali ještě 3 branky, to bylo rozhodující. Ve druhé třetině se nechal soupeř vyloučit a z přesilovky se prosadil Heřmánek. Orce pak už začaly docházet síly a nás utkání bavilo. Do skupiny hattrickářů se následně připsal i Čáka, který nás poslal do vedení 7:1. Za hrubost se pak nechali vyloučit hráči obou týmů. Pro úplnost musíme přiznat, že poslední třetinu byl soupeř daleko lepší a mnohem důraznější. Přestali jsme mít utkání pod kontrolou a byli jsme rádi, že jsme ubránili půlku. Nebýt skvělých výkonů našich golmanů, mohli jsme vedení i ztratit. Naštěstí třetí třetina přinesla pouze snížení stavu na 7:3 a junioři se tak postarali o jejich druhou dnešní výhru. 

 

STARŠÍ ŽÁCI

Ti navázali na předchozí dobré výkony, tentokrát ovšem byli úspěšnější. Proti Dobříši jsme měli téměř celou dobu utkání pod kontrolou a byli ve vedení, ale soupeř zvládl závěr, a tak jsme museli brát pouze remízu 4:4. V druhém zápase už stálo štěstí při nás a Bohemku jsme výhrou 5:3 obrali o body a zajistili si účast ve finále. To jsme sehráli proti T.B.C. Králův Dvůr. Utkání to bylo velmi napínavé, ale z vítězství jsme se radovali nakonec my. Zápas skončil 3:2 v náš prospěch a díky němu jsme postoupili z koše. 

Napsat komentář