SLEDUJTE NÁS NA:
AwardsNa hřišti hráčkou, na střídačce mámou aneb ženy na Prague Masters

Na hřišti hráčkou, na střídačce mámou aneb ženy na Prague Masters

Jaké to je, když musíte na hřišti sledovat hru a na střídačce se starat o svou ratolest? To pro vás vtipně shrnula jedna z hráček – Markéta Sýkorovská.

Konečně nějaký benefit za to, že jsme starý rašple. Věk 30+  bylo kritérium potřebné k přihlášení se na Mezinárodní florbalový turnaj pro veterány. Vždycky jsme si s holkama dělaly legraci, až jednou přijde ten čas, a my budeme hrát soutěže pro starý, s miminama na střídačce.

Ten čas přišel druhý listopadový víkend. Většina z nás kritéria ohledně věku splňuje, přesto jsme však náš kádr doplnily o tři cenné posily z řad našich bývalých hráček a nynějších rivalek ze 3. ženské ligy. Už nejsme žádný juniorky, a kdyby se NÁHODOU někdo zranil, je třeba mít lidi do foroty.

Los nám přidělil halu Hamr Braník a skupinu čítající následující týmy: Chodičky, GIF Praha Girls, Sagene IF a Vítkovice Selection. První zápas na rozkoukanou jsme začaly s patřičným nasazením, které nám po pár minutách lehce omráčilo nucené smrsknutí beků ze čtyř na tři. Jedno z mimin, přítomných na střídačce si totiž začalo dost hlasitě vynucovat přítomnost matky. Ze všech sil snažící se Fanda, bohužel nedokázal její roli plně nahradit. Byl tak nucen upřednostnit spokojenost malého kojence a pozměnit sestavu během hry.

Sil jsme měly ještě dost, byl to teprve začátek. Celou dobu jsme hrály vyrovnaně, což také odrážel výsledek 3:3. Hořkou tečku nám Chodičky zasadily až padesát vteřin před koncem, kdy skórovaly na 4:3 a my jsme tak do turnaje vykročily levou nohou.

Dobrou náladu nám to ale nezkazilo a pomalu jsme se začaly chystat na odpolední zápas, kde našimi soupeřkami byly florbalistky z Norska. Tyhle holky z GIF Praha Girls nám všem vzaly vítr z plachet. Severský původ byl na jejich hře dost znát. Byly tvrdší než steak za stovku a šly po nás jak hladoví šakali po flákotě masa, míček nemíček. Spousta z nás před nimi raději uhýbala. Potkat se s tímhle rozeběhnutým funícím kolosem u mantinelu nikdo nechtěl. Zlomené hole lítaly halou, my jsme lítaly halou.

Číselná tabule ukazovala stav 2:2. V ten moment nadešel čas přestat se strachovat o naše stará těla a urvat si vítězství pro sebe hlava nehlava. I přes hlasitý řev vikingských paniček jsme se dokázaly prosadit a gólem v poslední minutě nekompromisně rozhodnout o výhře 3:2.  Urgentně jsme potřebovaly doplnit vitamíny, tak se šlo nahoru do restaurace na ten nejlepší iontový nápoj na světě.

V pátek jsme začínaly v 8:00, tedy v čase, který je pro nás odjakživa ten největší soupeř ze všech. Budíček na šestou nás kupodivu spíše posilnil a my s přehledem zvítězily nad dalším norským týmem Sagene IF. Zpočátku jsme se obávaly absence trenéra, který se zranil při focení a musel odjet do nemocnice, ale nakonec jsme kralovaly a nastřílely krásných devět gólů. S jídlem roste chuť a tak jsme taky vstoupily do dopoledního zápasu s Vítkovicemi Selection.

Po pár minutách nám ztuhnul úsměv na tváři. Hráčky z reprezentace a extraligy nás mlely jak včerejší housky. Nic naplat, i tohle je florbal a i přesto, že jsme bojovaly z plných sil, devítka se tentokrát objevila na našem účtu. Nejen, že nás Vítkovice nemilosrdně převálcovaly, ale měly jsme také problém s markantním úbytkem hráček. Tělesné schránky postupem turnaje chřadly a vypovídaly službu. Na večerní čtvrtfinále nás bylo mínus čtyři.

Lehce před devátou večer jsme nastoupily proti týmu Elite Elements. Zpočátku byl zápas vyrovnaný, dlouhou dobu za stavu 1:1. Pak jsme ale inkasovaly dva rychlé góly po sobě a bylo po legraci. Na střídačce se začalo hašteřit a vyčítat si kdo kde byl a kdo kde nebyl a naše výkony a odhodlání šly pomalu ale jistě do kopru. Z florbalovýho týmu se stal na pár minut slepičinec a i to se odrazilo na konečném výsledku 8:2.

Na všechno zlé se ale při po zápasovém bilancování v tu ránu zapomnělo, když nás vzal milovaný Fanda za ramena a řekl: ,,No tak holky, přece se nebudete hádat, vždyť jsme všechny kamarádky“. Ještě že ho máme …

Napsat komentář