SLEDUJTE NÁS NA:
CarouselRozhovor s Janem Zahalkou – trenérem mužského áčka

Rozhovor s Janem Zahalkou – trenérem mužského áčka

Jak dlouho se už pohybujete ve florbalovém světě a kde všude jste jako hráč i trenér působil?

Ve florbalovém světě se pohybuji od svých 17 let, takže letos by to měla být moje 22. florbalová sezona, takže už sem toho stihl hodně. Jako hráč sem začínal ve školním týmu Modrý Budovatel, kde jsme měli podobně skvělou partu, jako je zde v Bučisu. Pokračoval jsem v pražské Spartě a pak se přesunul do Tatranu Střešovice, se kterým je spojena největší část mojí florbalové kariéry. Hráčskou kariéru jsem poté ukončil v pražském Future a zde také přešel plynule na trenérský post. Pak, jsem se opět vrátil, na 4 sezony do Tatranu Střešovice na post hlavního trenéra. Trenérská kariéra poté pokračovala v Mladé Boleslavi, u reprezentačního týmu Slovenska a na Kladně. Během trenérské kariéry jsem si stihl doplnit potřebné trenérské vzdělání, nejdříve trenérskou třídou B a pak i trenérskou třídou A na FTVS. Také se pravidelně objevuji na obrazovkách České Televize jako spolukomentátor florbalových přenosů.

 

Jak jste se dostal k roli hlavního trenéra mužů Bučis teamu?

Právě při studiu trenérské třídy A na FTVS jsem se ocitl ve společné lavici s Romanem Bučkem, se kterým jsem se poznal, před dlouhými lety právě v Tatranu Střešovice. Roman se mezitím stal El Presidentem Bučisu a ten na mě začal vyvíjet dlouhodobý a soustavný tlak, abych mu pomohl právě s prací v jeho florbalovém klubu. Nakonec jsem po dvou letech tomuto tlaku podlehl a skončil jako šéftrenér v Bučisu, za což jsem momentálně velmi rád a působení v klubu si velmi užívám především díky přátelské atmosféře v klubu a mezi hráči.

 

Mužské áčko pod Vaším vedením odehrálo už 3 turnaje a pár přátelských utkání. Jaký je Váš první dojem z týmu?

To nejpodstatnější je, že se hráči znají spolu velmi dlouho, prošli si společně mladšími kategoriemi a díky tomu v týmu vládne pozitivní nálada a pohoda. Proběhlo velmi povedené soustředění v Mostě a na to navazující turnaj Czech Open, kde jsme se dokázali dostat až mezi osm posledních týmů v kategorii Muži Open, a to musíme hodnotit jako jednoznačný úspěch. Povedená akce bylo také první kolo poháru, které se hraje turnajovým způsobem a utužilo jak společné vztahy, tak herní projev týmu. Co je stále potřeba zlepšit, tak je docházka hráčů na tréninkových jednotkách, kdy se častá neúčast projevila nepovedeným zápasem s Jaroměří  ve druhém kole poháru a přípravném zápase s Kobylisy.

Jak jste zatím spokojený s novým angažmá?

Příliš brzo na hodnocení, ale zatím všechny společné akce byly velmi pozitivní a s dobrou atmosférou. Věřím, že nám to takhle vydrží co nejdéle a přidáme k tomu ještě kvalitnější výkony jak herně, tak výsledkově.

 

Jaké jsou Vaše cíle pro následující sezónu?

Hlavní cíle jsou zlepšení  herního projevu týmu, zapracovat na individuálních schopnostech hráčů a také postoupit opět o soutěž výše.

 

Vy jste povoláním hasič. Jak se vám daří skloubit toto časově náročné povolání a florbal?

Skloubit florbal s prací je určitě problém pro každého, v Bučisu je výhoda širšího realizačního týmu a možnost dobré zastupitelnosti, která je vždy na domluvě a zde se snažíme si každý vyjít vstříc.

 

 

Napsat komentář